کد خبر: 311823 A

شمخانی:

ایلنا: دبیر شورای عالی امنیت ملی، ایثارگران و شهدا را عنصر قدرت‌ساز و حافظ و پشتیبان امنیت ملی کشور و سنگربانان در برابر نفوذ دشمنان به مرزهای فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی دانست.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی عصر جمعه در همایش یادواره شهدای مسجد امام حسین (علیه السلام) افزود؛ فرهنگ دفاع مقدس قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران و پیش‌برنده و انگیزه‌دهنده به حرکت‌های جهادی است که الگویی نوین در تحکیم ساخت درونی نظام به شمار می‌رود و ریشه آن نیز به باور‌ها و اعتقادات برخواسته از حکومت اسلامی بازمی‌گردد.

او گفت؛ خط ایثارگری و فداکاری بدون کوچک‌ترین تنازلی از آرمان‌های اصیل انقلابی امروزه نیز تداوم دارد و مجاهدت و شهادت سردارانی مانند شهید همدانی در راه دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام) و محافظت از مرزهای اسلام ناب و محور مقاومت شاهد گویای این مسیر پر افتخار است.

شمخانی با ارائه تحلیلی جامع از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر کشورهای خط مقدم مبارزه با تروریسم به مشکلات متعددی که دولت عراق با آن مواجه است اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دولت عراق و در راس آن جناب آقای حیدرالعبادی ضمن مبارزه قاطع با تروریسم تکفیری، اقدامات گسترده و مفیدی را در حوزه مبارزه با فساد اقتصادی نیز آغاز کرده است.

وی با تجلیل از نقش تاثیرگذار نخست‌وزیر عراق در حفظ یکپارچگی، انسجام سیاسی و وحدت ملی در این کشور افزود: تلاش مستمر دشمنان ملت عراق برای ایجاد اختلاف مذهبی و قومی در این کشور با تدبیر مرجعیت و اقدامات شایسته دولت با ناکامی مواجه شده است.

دریابان شمخانی با اشاره به حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از کشورهای عراق و سوریه که به صورت واقعی با تروریسم مقابله می‌کنند تاکید کرد: اگر شهدایی مانند همدانی در سوریه مقابل داعش نایستند، ناامنی و بی‌ثباتی که خواست کشورهای استکباری است به مرزهای ما کشیده خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه گفت: آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن بدون مقابله موثر با داعش صرفا به دنبال مدیریت این جریان تروریستی برای افزایش سلطه خود در منطقه هستند.

این عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام یادآور شد: بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری مجموعه بخش‌های کشور در مسیر تقویت روزافزون توان دفاعی سخت و نرم برای مقابله با هر نوع تهدید و نفوذ گام بر می‌دارند و در این راه ارتقاء انسجام و وحدت ملی اصل غیرقابل اجتناب است.

شمخانی افزود: مطالبه عمومی، تقویت بنیه اقتصادی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه و توسعه عدالت و رفع فساد است و برنامه‌های گسترده‌ای نیز برای پاسخ به این خواسته به حق از سوی دولت در دست اجراست.

علی شمخانی سردار حسین همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا