کد خبر: 315832 A

روحانی در بازدید از مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست:

ایلنا: رییس‌جمهور همزمان با تاسوعای حسینی، با حضور در موسسه خیریه نگهداری از کودکان بهشت امام رضا (ع)، ضمن بازدید از این مرکز، در جمع نوجوانان و جوانان حسینی تحت پوشش این مرکز به عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت پرداخت.

به گزارش ایلنا٬ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی همزمان با تاسوعای حسینی، از مرکز خیریه نگهداری از کودکان بی‌سرپرست یتیم و معلول بهشت امام رضا (ع) در غرب تهران بازدید و در فضایی صمیمی و معنوی با کودکان، نوجوانان و جوانان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد و در جمع آنان به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) پرداخت.

در حال حاضر موسسه خیریه غیر دولتی بهشت امام رضا (ع)، ۱۴۶ نفر از کودکان، نوجوانان و جوانان یک تا بیست و سه سال یتیم و معلول را مورد حمایت و سرپرستی کامل دارد.

روحانی در جریان این بازدید با اشاره به ضرورت انجام حمایت‌های مادی، عاطفی و معنوی از این کودکان و نوجوانان، گفت: نباید این فرزندان ما تنها بوده و احساس کنند که از جامعه جدا هستند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «یکی از شاخص‌ها و معیارهای جامعه اسلامی و اهل فرهنگ این است که مردم اقشار آسیب پذیر را یاری می‌کنند»، خاطرنشان کرد: ما باید درس ایثار و فداکاری را در این ایام بیاموزیم و آن را ترویج کنیم.

وی افزود: همه ارزش زندگی به ایثار و گذشت برای دیگران و خدمت به مردم است.

وی با اشاره به توانایی‌ها و استعدادهای کودکان و نوجوانان معلول تحت پوشش این مرکز، اظهار کرد: این پیامی برای نسل ماست که در هر شرایطی اگر اراده برای تلاش و حرکت باشد، خداوند مسیر را برای رشد و تعالی فراهم و هموار خواهد کرد.

روحانی اظهار امیدواری کرد تا با تلاش همگان شاهد بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملت ایران در مسیر آبادانی و رشد کشور باشیم.

وی پس از بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز در حسینیه‌ای که در این مکان برای عزاداری ماه محرم سیاهپوش شده بود، در کنار نوجوانان و جوانان حسینی به عزاداری تاسوعای حسینی پرداخت.

در این مراسم که با نوحه‌سرایی یکی از مداحان اهل بیت علیه‌السلام و ذکر مصیبت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران آن حضرت توسط حجت‌الاسلام نقویان همراه بود، نوجوانان و جوانان حسینی این مرکز در حضور رییس‌جمهوری، اشعاری مذهبی در سوگ امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت را خواندند و همنوا با یکدیگر به نوحه خوانی و سینه‌زنی پرداختند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌جمهور و حسام‌الدین آشنا رییس جمهوری را در این بازدید همراهی می‌کردند.

حسن روحانی مراسم عزاداری محرم
نرم افزار موبایل ایلنا