کد خبر: 315851 A

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خطرناک توصیف کردن وضعیت سوریه، بدبینی است، تصریح کرد: کشورهایی که در ۸۰-۷۰ سال اخیر سابقه هیچگونه انتخاباتی را نداشته‌اند حق ندارند در رابطه با دموکراسی اظهارنظر کنند و این در حالی است که در این کشور‌ها خانم‌ها حق رانندگی ندارند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی پس از سخنرانی در دوازدهمین نشست سالانه جوامع درگیر جنگ و صلح در روسیه، در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با تجزیه سوریه، توضیح داد: فرض که سوریه را تجزیه کردند، با این عمل به تروریست‌ها جایزه داده می‌شود؛ با این کار فقط صورت مسئله پاک می‌شود و این یک اشتباه استراتژیک است؛ زیرا روس‌ها مدت کوتاهی است که در سوریه بر علیه تروریست‌ها فعالیت می‌کنند و در این زمان کوتاه پیروزی‌های بیشتری داشته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که ائتلاف بین المللی در ۱. ۵ سال گذشته چه کرده است، افزود: یکی از مسائل قدرت داعش، فروش نفت به کشور همسایه است و این در حالی است که فروش نفت توسط تانکر‌ها صورت می‌گیرد؛ یعنی با وجود اینکه با هواپیماهای بدون سرنشین آن‌ها را می‌بینند ولی عکس العملی نشان نمی‌دهند.

وی ادامه داد: فرض کنیم آمریکایی‌ها بگویند ما با سوریه همکاری نمی‌کنیم، سوال ما این است که چرا با عراق همکاری نمی‌کنید؟ بنابراین به خوبی معلوم است که ائتلاف در حال بازی با تروریست‌ها است و در عراق و سوریه کار مهمی انجام نمی‌دهد.

لاریجانی درباره اظهارنظری که برخی کشور‌ها می‌گویند شرایط منطقه و سوریه در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارد، گفت: شرایط به این بدبینی نیست که شما از آن یاد می‌کنید. برخی از همین کشور‌ها به ایران می‌آیند و می‌گویند بشار اسد سقوط می‌کند و ۴. ۵ سال است که با وجود عدم حمله روسیه می‌گویند سوریه سقوط می‌کند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت رئیس قوه مقننه تصریح کرد: کشورهایی که در ۸۰-۷۰ سال اخیر سابقه هیچگونه انتخاباتی را نداشته‌اند حق ندارند در رابطه با دموکراسی اظهارنظر کنند و این در حالی است که در این کشور‌ها خانم‌ها حق رانندگی ندارند.

علی لاریجانی سفر لاریجانی به روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا