کد خبر: 316766 A

حجت الاسلام فاضل میبدی در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: رفتاری که برخی در اصفهان در واکنش به سفر یک فرد انگلیسی انجام دادند، نه تنها مغایر با فرهنگ ایرانی بلکه مغایر با اخلاق اسلامی هم بود.

حجت الاسلام محمد تقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به استمرار مخالفت تندروها با سند قانونی شده برجام و سوء استفاده آن ها از مراسم عزاداری ایام محرم، اظهار داشت: رفتار و سلوک این روزهای افراطیون وتندروها، یادآور اقدامات خوارج در دوران امام علی(ع)است.با مطالعه ومداقه در تاریخ درمی‌یابیم که همواره گروهی قلیل و تندرو بوده‌اند که در مقابل خواست و اراده مردم ایستاده‌اند و علیه مصالح ومنافع ملی وجمعی اقدام کرده‌اند.   

عضو مجمع محققین ومدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از افرادی که تریبون‌های مذهبی دایرشده در ایام محرم را به محفلی برای ابراز اغراض جناحی شان تبدیل کردند، گفت: مخالفان برجام باید دلایل مخالفت خود را به صورت منطقی و علمی در روزنامه‌ها و نشریات متکثر تحت مدیریتشان بیان می کردند نه اینکه از مراسم عزاداری امام حسین(ع) سوءاستفاده کنند و این مراسم مذهبی را به محفل ومحملی برای پیشبر اغراض جناحی شان تبدیل کنند.

فاضل میبدی طرح موضوعاتی نظیر دست ندادن حضرت عباس با دشمن و ربط دادن آن به رویدادهای سیاسی روز را نشان از عدم آگاهی گویندگان دانست و بیان داشت: با مطالعه تاریخ و سیره ائمه معصومین علیهم السلام متوجه می‌شویم که ائمه بزرگوار ما در مواقع ضروری با خلفای وقت گفت‌وگو و بعضا تعامل می‌کردند.  

وی در ادامه به اتفاقات رخ داده در اصفهان در واکنش به سفر یک مقام سابق انگلیسی اشاره کرد و با انتقاد از رفتار این افراد در قبال این اتفاق اظهار داشت: رفتاری که برخی در اصفهان در واکنش به سفر یک فرد انگلیسی انجام دادند، نه تنها مغایر با فرهنگ ایرانی بلکه مغایر با اخلاق اسلامی هم  بود.

فاضل میبدی با اشاره به ضرورت کوتاه نیامدن دولت در قبال رفتارهای افراطی یک گروه قلیل، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات، طیف تندرو یک جناح خاص قصد دارد با زور حرف خود را به کرسی بنشاند و شرایط را برای پیروزی خود در انتخابات مجلس فراهم آورد که دولت در این زمینه موظف به ایستادگی و کوتاه نیامدن در برابر خواست تندروهاست.

محمد تقی فاضل میبدی برجام مقابله با تندروها
نرم افزار موبایل ایلنا