کد خبر: 317360 A

هفته آینده برگزار می‌شود؛

ایلنا: دومین همایش سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت یازدهم هفته آینده در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در همایش سال جاری آخرین تحولات و موضوعات روابط خارجی با تمرکز بر شرایط جاری منطقه، آثار و ابعاد برجام ، تنظیم برنامه و فعالیت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء توان و جایگاه اقتصادی کشور و راههای پیشبرد برنامه‌ها و ظرفیت‌سازی جدید در پرتو فرصت‌های پیش روی کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
 
سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند داشت و از رهنمودهای معظم له  بهره مند خواهند شد.

مراسم افتتاح رسمی  همایش با بیانات جناب آقای حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و ارائه دیدگاه‌ها و خط مشی‌های  ایشان برگزار خواهد شد .

حضور و سخنرانی روسای محترم قوای مقننه وقضائیه در جمع روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران و طرح نقطه نظرات و دیدگاه‌ها، همچنین جلسات متعدد با مشارکت و سخنرانی تعدادی از مسئولین عالیرتبه سیاسی و اقتصادی کشور و تبادل نظر  با سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور حول موضوعات فوق الذکر از برنامه‌های همایش سال جاری می باشد.

روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همچنین با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره ) با آرمان های بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق می‌کنند. دیدار با تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره ) و  بازدید از مراکز مهم اقتصادی , صنعتی و ...  کشور از دیگر برنامه های همایش سال جاری می‌باشد.
جلسات داخلی موضوعی و منطقه‌ای مدیران ارشد وزارت خارجه و روسای نمایندگی‌ها روز شنبه اینده  برگزار خواهد شد .
دومین همایش همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا