کد خبر: 317634 A

دولت بحرین از صدور ویزا برای عضو ارشد پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران برای شرکت در کنفرانس امنیت خلیج فارس در منامه خودداری کرد.

به گزارش ایلنا، سیدحسین خودداری دولت بحرین از صدور ویزا برای موسویاندر این باره گفت: امسال قرار بود در مورد توافق هسته‌ای و سیاست‌های منطقه‌ای ایران در این کنفرانس صحبت کنم.

کنفرانس امنیت خلیج فارس هرساله با حضود صدها تن از مقامات و شخصیت‌های برجسته جهانی تشکیل می‌شود و موضوع محوری آن هم در مورد امنیت خلیج فارس است.

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک برگزارکننده این کنفرانس است که دولت بحرین نیز عمده هزینه‌های آن را می‌پردازد تا این کنفرانس در بحرین برگزار شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته هم از ایران تنها من شرکت کرده بودم، اظهار داشت: وزرای کشورهای عربی خلیج فارس و کشورهای غربی فضای کنفرانس سال گذشته را صددرصد علیه ایران شکل دادند اما من در مقابل هر سخنرانی که علیه ایران صحبت می‌کرد وقت می گرفتم و جواب او را محکم می‌دادم.

موسویان با اشاره به پاسخش به وزیر خارجه کانادا که سردار سلیمانی را تروریست خوانده بود، تصریح کرد: پاسخ وزیر خارجه کانادا را دادم و پاسخ وزیر دفاع فرانسه که ایران را تهدید سلاح‌های کشتار جمعی جهان خواند را به گونه‌ای دادم که هر دو وزیر قادر به جواب نبودند و نهایتا فضای کنفرانس را تا حدی متعادل کردم.

وی گفت: امسال دولت بحرین با خودداری از صدور ویزا و با توجه به اینکه مقامات ایران هم شرکت نمی‌کنند، خواسته تا فضای کنفرانس را صد در صد ضد ایرانی کند و کسی هم نباشد که پاسخ آنها را بدهد.

موسویان خاطر نشان کرد: یک منبع مطلع از موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک اطلاع داد که سازمان امنیت بحرین مانع حضور من شده است.

سیدحسین موسویان
نرم افزار موبایل ایلنا