کد خبر: 317635 A

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه:

ایلنا: خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: درباره بشاراسد این مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مسئله برجام و توصیه‌های ارزنده مقام معظم رهبری و شروط نه گانه ایشان گفت: تقوا است که می‌تواند انسان را از بن بست نجات دهد و بهترین تقوا اطاعت از ولی امر و پیروی از رهبر انقلاب است.

اعدام آیت‌الله نمر ضربه سنگینی به عربستان می‌زند

وی با یادآوری صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر اظهار داشت: من نمی‌دانم چقدر قرار است نظام سعوی اشتباه کند و اعلام می‌کنم که حکام سعود یک مقدار عقل به کار ببرد. اعدام این مرد بزرگ برای شما سنگین خواهد بود و ضربه به پیکر حکومت شما وارد می‌شود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: وقتی امور دست جوانان نپخته و بی‌تدبیر بیفتد نتیجه همین می‌شود و وزیر امور خارجه بی‌تجربه عربستان نیز به همین دلیل مطالب نادرستی می‌گوید.

موحدی کرمانی با اشاره به بازداشت یکی از شاهزادگان سعودی به جرم قاچاق مواد مخدر تصریح کرد: همین مسئله استیصال سعودی‌ها را نشان می‌دهد و امیدواریم درباره مسئله یمن نیز سر عقل بیاید.

خطیب موقت نظام جمعه این هفته تهران درباره برگزاری نشست سوریه در وین خاطرنشان کرد: باید اولویت اول جلوگیری از سگ‌های درنده‌ای باشد که به جان مردم افتاده‌اند و اگر به نتیجه برسد کار خوبی است اما درباره بشاراسد این مردم سوریه هستند که باید تصمیم بگیرند.

وی با اشاره به تنگنای مردم سوریه ابراز داشت: کسی که شب سیر بخوابد و همسایه‌اش گرسنه باشد مسلمان نیست و من از شما می‌خواهم هرچقدر که می‌توانید به آنها کمک کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با یادآوری رفتار نمایندگان تونس در برابر رژیم صهیونیستی بیان کرد: باید به این افراد آفرین گفت. آنها خواستار اخراج اسرائیل از تونس و تحریم‌ کالاهای صهیونیستی شده‌اند.

موحدی کرمانی در ادامه به زلزله پاکستان و افغانستان اشاره کرد و به مجروحین و بازماندگان تسلیت گفت و تاکید کرد: ایران آمادگی دارد به این کشورهای زلزله‌زده کمک‌های انسان دوستانه کند.

زخم فاجعه منا التیام‌پذیر نیست

خطیب نماز موقت جمعه تهران با اشاره به فاجعه منا عنوان کرد: زخم فاجعه منا التیام‌پذیر نیست و وقتی التیام می‌یابد که حکومت سعودی ساقط شود و یا اداره حج از آنها گرفته شود. قوه قضاییه و دستگاه دیپلماسی ایران باید در این مورد فعال باشد و وضعیت افرادی که هنوز مبهم است نیز باید روشن و مشخص شود.

وی درباره برجام گفت: هنوز مرکب برجام خشک نشده که اوباما می‌گوید گزینه نظامی را روی میز است. شما نباید ایران را از گزینه نظامی بترسانید و بدانید اگر اشتباه کردید و این گزینه را عملی کردید پشیمانی هم سودی برای دشمن نخواهد داشت و اگر این اتفاق بیفتد انقلاب اسلامی در اروپا و حتی در آمریکا آنقدر شیفته دارد که اجازه نمی‌دهند خواب به چشمان شما بیاید.

امید ایران به نابودی اسرائیل

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: جمهوری اسلامی امید دارد به کمک دوستان منطقه‌ای خود اسرائیل را با خاک یکسان کند.

موحدی کرمانی با اشاره به پشیمانی یزید از قتل امام حسین(ع) و استفاده از گزینه نظامی یادآور شد: یزید در آن زمان دست‌ها را به هم می‌زد و می‌گفت چه غط بزرگی کردیم و اگر امریکا نیز این کار بکند‏ طعم مرگ بر آمریکا را به خوبی خواهید چشید.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره شروط 9 گانه رهبر معظم انقلاب درباره برجام تاکید کرد: ما زمانی برجام را به رسمیت می‌شناسیم که آن 9 شرط درباره آن اجرا شده باشد‏، هر چند که پیمان‌شکنی آمریکا مانند روز روشن است و اگر آنها به تعهدات خود عمل نکنند ما هم از تعهدات خود دست برمی‌داریم.

آمریکا دشمن ایران است

وی با بیان اینکه باور کنیم آمریکا دشمن ایران است و آمریکا نمی‌تواند اسلام را تحمل کند، گفت: اسلام ضد نظام سلطه و استکبار و دست‌اندازی به ملت‌های ضعیف است. آمریکا نمی‌تواند مبارزه با صهیونیست دزد و غاصب را تحمل کند و این دشمنی تا جایی ادامه دارد که ایران مشت محکمی به دهان آمریکا بکوباند و او را از نفوذ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی مایوس کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به نقض مکرر عهد از سوی آمریکا اظهار داشت: برجام دچار نقاط ابهام و ضعف ساختاری است که اگرمسئولین مراقب دقیق و لحظه به لحظه نباشند خسارت‌های زیادی به حال و آینده این کشور وارد می‌شود و تذکرات نمایندگان و شورای امنیت حاوی نکات مهمی است و باید از تدوین کنندگان آن تشکر کرد.

موحدی کرمانی اضافه کرد: اگر بخواهند با بهانه‌های حقوق بشر و حمایت از ترورسیم بخواهند تحریم‌ها را برگردانند، این نقض برجام است و دولت در این صورت باید اجرای برجام را متوقف کند و از آنجا که در متن برجام پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد و مبنا متن مذاکرات است و به خصوص باید از واردات بی رویه به خصوص از آمریکا پرهیز شود.

آیت الله موحدی کرمانی
نرم افزار موبایل ایلنا