کد خبر: 318034 A

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: یک فعال سیاسی اصلاح طلب استان قم، با بیان این که در صورت فضای باز سیاسی، افراطیون قم بازنده انتخابات خواهند بود، گفت: شکست افراطیون و حاکمیت عقلانیت مسئله ای است که در نهایت نفع آن به سود مردم و کلیت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

«سید ابوالفضل کاویانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به فضای سیاسی قم در آستانه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مردم قم، از گذشته‌های دور، قربانی افراطی‌گری‌ها و تندروی‌ها بوده‌اند و البته ما همواره به فعالیت‌های افراطیون معترض و آن را باعث عدم پیشرفت قم در جنبه‌های مختلف می‌دانیم؛ خوشبختانه امروز بخشی از اصولگرایان نیز به نیت اصلی این افراطیون پی برده و با آن‌ها مشکل پیدا کرده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه ما به عنوان اصلاح طلبان، در فعالیت‌های سیاسی-اجتماعی خود اهداف خاصی را دنبال می‌کنیم، گفت: هدف ما اصلاح معضلات و مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف و حرکت در مسیری است که انقلاب اسلامی و حضرت امام (رض) تعیین کرد؛ معتقدیم اهدافی که برای تحقق آن‌ها انقلاب کردیم، در برهه‌ای از زمان‌ها دچار انحراف شد و ما در صدد اصلاح آن انحرافات هستیم.

عضو انجمن اسلامی معلمان استان قم، با اشاره به تحرکات اخیر افراطیون در شهر قم به بهانه مخالفت با برجام نیز خاطرنشان کرد: ما اهداف بزرگی برای آینده و انتخابات مجلس شورای اسلامی داریم و معتقدم این حاشیه‌ها نمی‌تواند و نباید ما را از آن اهداف دور کند.

وی افزود: معتقدیم در راستای رسیدن به اهداف خود که‌‌ همان مقابله با افراطی‌گری است، حضور پرشور مردم در انتخابات یک ضرورت است و از این رو باید آگاهی‌های اجتماعی برای این مهم صورت پذیرد.

کاویانی تأکید کرد: قطعا اگر انتخابات آزادانه برگزار و مردم به صورت آگاهانه در این عرصه حضور پیدا کنند، افراطیون جایی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه امروز افراطیون اقدامات خود را به اوج رسانده‌اند، گفت: یک روزی به این آقایان می‌گفتیم نیروهای خودسر یا لباس شخصی، اما متأسفانه امروز به صورت علنی در صحنه بوده و به راحتی قابل شناسایی هستند؛ البته ما نمی‌گوییم این‌ها حرف نزنند، بلکه می‌گوییم در چارچوب قانون حرکت کنند؛ اگر آن‌ها حق دارند در مسائل مختلف سیاسی-اجتماعی اظهار نظر کنند، باید این حق به نیروهای اصلاح طلب و به مردم نیز داده شود.

مدیرکل سابق امور اجتماعی استانداری قم در دولت اصلاحات، اضافه کرد: اگر بنا باشد حق فعالیت سیاسی-اجتماعی و اظهار نظر در امور مختلف برای افراطیون یک طرفه باشد و از سوی دیگر اصلاح طلبان حق حرف زدن نداشته باشند، معلوم است که این روند نا‌سالم هر روز پر رنگ‌تر از دیروز می‌شود.

وی تأکید کرد: با وجود این همه سر و صدایی که این افراطیون بلند می‌کنند، معتقدم در عرصه سیاسی کشور و حتی شهر قم، عددی نیستند و در میان مردم جایگاهی ندارند.

کاویانی گفت: خواست ما از حاکمیت این است که فضای سیاسی برای ورود افراد عالم، آگاه، دانشمند، مردمی و دلسوز به مجلس شورای اسلامی فراهم باشد و قطعا اگر یک انتخابات آزاد را شاهد باشیم، نشان داده خواهد شد که افراطیون در میان مردم جایی ندارند و در ‌‌نهایت نفع آن به سود مردم و کلیت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی افزود: اما اگر از این افراطیونی که نه توانایی علمی دارند و نه از دانش روز بهره‌ای برده‌اند، و فقط برای منافع شخصی خود فعالیت می‌کنند، به گونه‌های مختلف پشتیبانی شود، ضرر آن دامنگیر همه مردم و کشور خواهد شد؛ برای مثال امروز با شعار علیه آقای لاریجانی حرمت ایشان را نگاه نمی‌دارند، و قطعا اگر از آن‌ها پشتیبانی شود، این بی‌حرمتی فردا دامن همه را می‌گیرد؛ این اقدامات برای کل نظام جمهوری اسلامی خطرناک است و از این رو آن‌ها که دلسوز هستند باید مراقب باشند.

انجمن اسلامی معلمان استان قم ابوالفضل کاویانی انتخابات سال 94 اصلاح طلبان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر