کد خبر: 318338 A

در جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح شد؛

ایلنا: معاون وزیر امور خارجه گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید کمیته‌ای برای رصد و نظارت بر اجرای برجام و اجرای تعهدات طرف مقابل تشکیل شود که وزارت امور خارجه ‌‌نهایت همکاری را با این کمیته خواهد داشت و براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی کمیته مذکور عمل خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی در حاشیه جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مواضع دولت در رابطه با نظارت بر برجام، گفت: نظارت امری بدیهی است به‌‌خصوص موضوع برجام که یکی از مهم‌ترین اسناد مربوط به منافع ملی کشور در آن مطرح شده است.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: براساس فرمایش‌های مقام معظم رهبری کمیته‌ای برای رصد و نظارت بر اجرای برجام و اجرای تعهدات طرف مقابل باید تشکیل شود و منتظریم کمیته تشکیل شود، وزارت امور خارجه ‌‌نهایت همکاری را با این کمیته خواهد داشت و براساس تصمیم‌های اتخاذ شده از سوی کمیته مذکور عمل خواهد شد.

عراقچی در خصوص جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: براساس طرح مجلس که وزارت امور خارجه را موظف کرده که به کمیسیون امنیت ملی گزارش‌های سه ماهه ارائه دهد که نهایتا کمیسیون نیز به مجلس گزارش دهد در جلسه کمیسیون شرکت کردیم. البته امروز موعد گزارش سه ماهه نبود و در راستای ارائه مرتب گزارشات خود به کمیسیون در نشست حضور یافتیم.

ارائه آخرین گزارش‌های درباره برجام به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

وی ادامه داد: آخرین گزارش‌ها و مسیر پیش رو را به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه دادم و اینکه فرمایش‌های مقام معظم رهبری و الزامات ایشان را چگونه مدنظر داریم، چگونه مذاکره کردیم و چگونه ان‌شاءالله برجام اجرایی خواهد شد تشریح کردیم.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای افزود: فکر می‌کنم یک اجماع ملی بعد از تصویب برجام توسط شورای عالی امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و نهایتا تایید مقام معظم رهبری به وجود آمده و شاهد همدلی و همزبانی بیشتری هستیم که انشاءالله به احسن وجه اجرا شود و حتما در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

سیدعباس عراقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر