کد خبر: 318380 A

ظریف:

ایلنا: وزیر امور خارجه بر تعیین تکلیف وضعیت مفقودان حادثه منا تاکید کرد و گفت: منتظر بازگشت رکن آبادی هستیم.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف یکشنبه در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بر لزوم تعیین وضعیت بقیه مفقودان حادثه منا تاکید کرد و گفت: وزارت خارجه و خانواده دکتر رکن آبادی منتظر بازگشت ایشان هستند و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود.

وی ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده جانباختگان حادثه منا و با اشاره به جایگاه همکاران جان باخته در وزارت امور خارجه، گفت: همکاران جانباخته از بهترین، مخلص‌ترین و وظیفه‌شناس‌ترین همکاران در خانواده وزارت خارجه بودند که جایگاه و اهداف ارزشمند آنان در مجموعه این وزارتخانه حفظ و ادامه خواهد یافت .

ظریف با اشاره به فاجعه منا اظهار داشت: در دستگاه دیپلماسی شناسایی عوامل مقصر، چگونگی اتخاذ تدابیر لازم برای احقاق حقوق جان باختگان، اتخاذ پیش بینی لازم برای جلوگیری از وقوع اینگونه رویدادها در اجرای حج امن برای سال های آینده را در دستور کار داریم .

وزیر امور خارجه تصریح کرد: مهمترین هدف ما این است حجاج ایرانی که هر سال به حج مشرف می‌شوند با آرامش به این سفر معنوی رفته و بازگردند.

همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تجلیل از خانواده‌های دیپلمات‌های جانباخته کشورمان در حادثه منا شروع بکار کرد .

در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، معاونین وزیر امور خارجه ، مدیران کل وزارت امور خارجه ، سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و خانواده های دیپلمات های جانباخته در حادثه منا شامل خانواده های مرحوم حسینی مقدم ، آقائی پور و فهیما حاضر بودند .

همچنین فرزند احمد فهیما دیپلمات جان باخته در حادثه منا با ذکر خاطراتی از پدر خود در مراسم حج فضای عاطفی را در همایش سفرا و روسای نمایندگی ها حاکم کرد.

در پایان این مراسم وزیر امور خارجه کشورمان با اعطای هدایایی از اعضای خانواده های دیپلمات های جان باخته و مفقود شده در حادثه منا تقدیر کرد.

محمد جواد ظریف رکن‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر