کد خبر: 318779 A

به علت تداخل با برنامه ششم توسعه؛

ایلنا: نمایندگان مجلس با ارجاع طرح اصلاح قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در نشست علنی روز سه‌شنبه (12 آبان‌ماه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد طرح اصلاح بند ج ماده 178 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران با 124 رأی موافق، 50 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

لازم به ذکر است در جریان بررسی طرح مذکور محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در حال حاضر در پایان قانون برنامه پنجم هستیم و قانون برنامه ششم در حال تدوین بوده و برخی از اصول آن نیز به مجلس رسیده است، گفت: بررسی طرح اصلاح بند ج ماده 178 قانون برنامه پنجم گره‌گشای کار ما نیست چرا که بررسی و مصوب کردن آن تداخل با برنامه ششم خواهد داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال تمدید برنامه پنجم نیست، بررسی و مصوب شدن اصلاح برنامه پنجم با اتمام زمان این قانون مساوی خواهد بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما طرح مذکور را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارجاع می‌دهیم تا این کمیسیون همزمان با ارائه برنامه ششم از سوی دولت بررسی کرده و این طرح را نیز در آن لحاظ کند.

قانون برنامه پنجم توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر