کد خبر: 319002 A

فرمانده نیروی دریایی سپاه:

ایلنا: فرمانده نیروی دریایی سپاه ماهیت منازعه میان ایران و آمریکا را منازعه حق و باطل عنوان کرد و گفت: این دعوا تا آخر ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در همایش دانشگاه صنعتی شریف که در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد، اظهار داشت: عدم انفعال و قبراق‌بودن و از موضع ابتکار عمل وارد شدن، از مشخصه‌های ایامی مثل ۱۳ آبان است بخصوص که پای امریکایی‌ها در میان باشد.

دریادارفدوی افزود: اگر به ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت آمریکا توجه نشود اشتباه محاسباتی صورت می‌گیرد؛ چیزی که الان هم بعضا دچار آن هستیم.

وی ادامه داد: اگر ماهیت این دعوا، اقتصادی و سیاسی و نفوذ در غرب آسیا بود، تا الان تمام می‌شد با توجه به اینکه این موضوع، موارد مشابه نیز در دنیا دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال تاکید کرد: ماهیت این دعوا، منازعه حق و باطل است و تا آخر نیز ادامه خواهد داشت.

دریادارفدوی با بیان اینکه حضرت امام (ره) از ابتدا به اصل موضوع یعنی شیطان بزرگ پرداخت نه به شیطانهای کوچک، تصریح کرد: ایشان یک نظریه‌پرداز بود که به حرکت در این مسیر تا آخر اعتقاد داشت و هرچند دشمن مسیر مقابله سخت با انقلاب را در پی گرفت ولی ابتکار عمل بدست انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت موقت نیز در‌‌ همان مقطع، انقلابی بودن را تا زمان اوایل انقلاب قبول داشت ولی بعد می‌گفتند که ما هم باید مثل بقیه دولت‌ها باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به تلاش آمریکایی‌ها در مقاطع مختلف در تقابل با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ۵-۶ کودتا در سالهای انقلاب رخ داد که یکی از آن‌ها رسانه‌ای شد و پشت همه ان‌ها هم امریکا بود.

دریادارفدوی با بیان اینکه امریکایی‌ها رسما و مستقیما در جنگ تحمیلی در خلیج فارس وارد شدند، اظهار داشت: دعوای ما با امریکا همیشگی بوده و یک لحظه هم از شدت آن کم نشده است.

وی در ادامه به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: شاید در این مذاکرات یکی دو ساله، به دنبال این بودند که ما هم مثل سایر دولت‌ها در روال سیاسی جهان قرار بگیریم که در این صورت در این صورت زمان زیادی نمی‌کشد که از انقلاب و مشخصه‌های ان چیز زیادی نخواهد ماند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: اگر فردی مسولیتی را در انقلاب اسلامی بپذیرد و قسم یاد کند اما مبانی انقلاب اسلامی را قبول نداشته باشد، کار خیلی خراب می‌شود.

دریادارفدوی خاطرنشان کرد: عدم اعتقاد مسئولان به مبانی انقلاب، هدفیست که آمریکا به دنبال آن است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز در بهترین و قوی‌ترین حالت خود است، گفت: دشمن به قدرت انقلاب اسلامی اذعان دارد اما متاسفانه افرادی در داخل این را قبول ندارند. در حالی که این چیزی است که باید به آن اعتقاد داشته باشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه منافع و امنیت ملی آمریکا را در تضاد با منافع و امنیت دیگر کشور‌ها دانست و افزود: وجود ما نشانه قدرت انقلاب اسلامی است و اگر آمریکا یک لحظه مطمئن بود که در جنگ با ایران پیروز می‌شود با انقلاب درگیر می‌شد.

دریادارفدوی با بیان اینکه سالهای طولانی است که در حالت بازدارندگی با آمریکا به سر می‌بریم، اظهار داشت: قدرت ما از هر لحاظ حتی قابل مقایسه با چند سال پیش هم نیست چه برسه به اول انقلاب و این قدرت بازدارندگی هم یک ادعا نیست٬ بلکه اقرار خود دشمن است و ۱۰سال است که این بازدارندگی نمود علنی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خلیج فارس را یکی از استثنایی‌ترین مناطق دنیا عنوان کرد و گفت: نیروی دریایی ارتش آمریکا، یک ارتش کامل است و توان نظامی امریکا دریاپایه بوده و طبق اسناد خودشان، تنها جایی که ارزش یکسان با خاک این کشور دارد، همین خلیج فارس است.

دریادارفدوی تصریح کرد: به برکت روال و مشی انقلاب اسلامی که توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس اعمال می‌شود، توان آمریکایی‌ها در این منطقه رو به اضمحلال است.

در این همایش همچنین از خانواده سردار شهید حسین همدانی تقدیر به عمل آمد.

سردار علی فدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر