کد خبر: 319011 A

به منظور بررسی آخرین تحولات یمن صورت گرفت؛

ایلنا: معاون عربی و آفریقایی وزیر خارجه و نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن درخصوص آخرین تحولات این کشور رایزنی و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا٬ حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان در گفت‌و‌گو با اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن با اشاره به حملات کور نظامی از سوی نیروهای خارجی به مردم و زیرساخت‌های یمن بار دیگر بر مواضع اصولی کشورمان درخصوص تحولات این کشور تـأکید و خواستـار توقف حملات نـظامی و از سرگرفتن مذاکرات بین گروه‌های یمنی شد و همچنین بر آمادگی کشورمان برای کمک در انجام گفت‌وگوها را اعلام داشت.

اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن نیز در این گفت‌وگو با قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در کمک به حل سیاسی بحران یمن و با اشاره به وضعیت اسفبار مردم یمن افزود: تلاش‌های زیادی تا کنون برای توقف جنگ و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به عمل آمده و اظهار امیدواری کرد که این اقدامات در اولین فرصت به نتیجه برسد.

اسماعیل شیخ تأکید کرد: یمن راهکار سیاسی دارد و افزود: چشم‌انداز اولیه‌ای برای رسیدن به توافق دیده می‌شود٬ اما لازمه این امر همراهی همه اطراف یمنی و حمـایت همه کشورهـا از گفت‌وگوهای یمنی – یمنی است.

حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر