کد خبر: 319224 A

آملی لاریجانی در دیدار علما و روحانیون مازندران:

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها بعد از چند سال لاف زدن اذعان کردند که ایران نقش مهمی در حل بحران‌های منطقه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در دیدار علما، ‌روحانیون و ائمه جماعات به وظایفه روحانیون در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نظامی که با خون شهدا آبیاری شده، نیاز دارد در آن روحانیون وارد عمل شوند در قانون اساسی مواردی چون ولایت‌فقیه، مجلس خبرگان، فقهای شورای نگهبان، رئیس قوه‌قضاییه، دادستان کل و رئیس دیوان‌عالی باید از روحانیون و مجتهدان باشند. از این رو لازم است که روحانیون وارد میدان شوند.

رئیس قوه‌قضاییه بصیرت‌بخشی به جامعه را دنباله‌رو کار تبلیغ و برعهده روحانیون عنوان کرد و گفت: در دنیایی زندگی می‌کنیم که تجربه جدید در سایه ولایت فقیه مطرح شده است. مردم باید این نظام را حفظ کنند٬ اما حفظ مردم نیاز به بصیرت دارد که شاخص بصیرت نیز شناخت دشمن است. روحانیون باید با بصیرت حرکت کنند و ابتدا باید زمان خود را شناخته و دشمن را نیز بشناسند.

وی با بیان اینکه از سوی نظام سلطه در حال بمباران از لحاظ فکری هستیم٬ خاطر نشان کرد: آنها می‌خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند و در این سی و اندی سال همواره نظام را مورد هجوم قرار داده و هزینه‌های کلانی را نیز به جامعه وارد کرده‌اند. روحانیون وظیفه روشنگری دارند و باید اهمیت این نظام مردمسالار دینی را به مردم نشان دهند. بسیار مهم است که یک کشور توانسته در منطقه مقابل این همه تهدیدهای و هجمه‌ها ایستادگی کند.

وی به جمله امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اشاره کرد و گفت: هیچ غلطی نکردن آمریکا به معنای نزدن موشک نیست٬ بلکه نمی‌تواند این ملت را شکست دهد. لحن خود آمریکایی‌ها را بعد و قبل از برجام ببینید؛ در جریان سوریه تمام کشور‌ها برای شکست جبهه مقاومت کمک کردند اما دیدید که ایستادگی کرده و ایران با تدبیر رهبری اجازه شکست مقاومت را نداد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری دیدند که مسئله سوریه فقط متخص آنها نیست٬ اظهار داشت: ولی‌فقیه با تیزبینی خود بیان کرد اگر دشمن در آنجا پیروز شود٬ امنیت داخلی نیز شکست می‌خورد و سوریه فقط سوریه نیست٬ بلکه مرزهای ایران نیز هست لذا امروز آمریکایی‌ها بعد از چند سال لاف زدن اذعان کردند که ایران نقش مهمی در حل بحران‌های منطقه دارد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکیدبر اینکه روحانیون باید اقتدار نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنند٬ گفت: روحانیون باید رفتار اعتمادسازی داشته باشند تا مردم به آنها اعتماد کنند در بصیرت‌بخشی نیز حرف‌های مستدل و منطقی بیان داشته باشند. جمهوری اسلامی نعمت بسیار بزرگی است که اگر ما از بیرون به آن نگاه کنیم متوجه این نعمت بزرگ خواهیم شد٬ اما چون در داخل آن هستیم قدر این نعمت و اقتدار را نمی‌دانیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی از وظایف روحانیون به ذات کار و برخی انقلاب اسلامی بازمی‌گردد٬ گفت: امروز دیانت در جمع معنای جدیدی یافته و غربی‌ها در تلاش بودند دین را از عرصه اجتماعی دور کنند. آنها در نظریه‌های خود بیان می‌کردند که مسئله سکولاریسم و جدایی دین از سیاست در آینده نزدیک رخ داده و دیگر دین هیچ نقشی در زندگی بشر نخواهد داشت٬ اما بعد از چند سال به این نتیجه رسیدند که این نظر اشتباه بوده و دین به زندگی بشر باز خواهد گشت.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه جمهوری اسلامی پدیده نویی بود که علاوه بر رجوع دین، عمل به دین را هم به عرصه بازگرداند٬ ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی که به معماری معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی پدید آمد٬ زلزله‌ای برای حکومت‌های منطقه، استکبار جهانی و دولت سلطه بود. جمهوری اسلامی یک نظام فلسفه جدیدی در دنیا مطرح کرد که رقیب نظام سلطه بود که این امر مسئله کمی نیست.

عضو شورایعالی امنیت ملی به مولفه‌های قدرت اشاره کرد و گفت: شاید برخی از کشورهای منطقه قدرت نظامی خوبی نیز داشته باشند٬ اما آنچه که قدرت نظام جمهوری اسلامی را شکست‌ناپذیر کرده اعتقاد به نظام مردمسالاری و آوردن مردم به میدان است.

وی به توطئه کشورهای استکباری علیه نظام جمهوری اسلامی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها، تحمیل جنگ، ایجاد کودتا در کشور، ساخت و کمک به منافقین و تحریک قومیت‌ها از اقدامات کشورهای استکباری علیه نظام جمهوری اسلامی بود. آنها حتی مدتی نیز از رسانه‌ها برای کودتا بهره گرفتند.

آملی لاریجانی به شبهات کلامی که در رابطه با دین مطرح است اشاره کرد و گفت: این شبهات اذهان مخاطبان را بمباران می‌کند. مخاطبان روحانیون از طریق اینترنت، ماهواه‌ها و شبکه‌های فارسی‌زبان بمباران می‌شود و نمی‌توان جوانان را بدون اغنا‌‌ رها کرد. اگر یک جوان را از غلتیدن در این شبهات بتوان نجات داد٬ او را احیا کرده‌ایم.

رییس قوه قضاییه بر لزوم استفاده از ابزار جدید برای تبلیغ تاکید کرد و گفت: بسیاری از فیلم‌ها در مسیر دینی نیست٬ وقتی فیلم‌های آمریکایی پخش می‌شود٬ بالطبع فرهنگ آنها منتقل می‌شود.

سفر آملی لاریجانی به مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر