کد خبر: 319277 A

دبیرکل حزب ندای ایرانیان:

ایلنا: دبیرکل حزب ندای ایرانیان به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد یاسوج، در سالن آمفی تئا‌تر این دانشگاه، حضور یافت و نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان با موضوع تحلیل رخداد‌های ۱۳ آبان صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان استکبارستیز هستند٬ گفت: تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۷ و تعامل با آمریکا در سال ۹۴ در برجام هر دو از یک جنس و با هدف تحقق منافع ملی صورت پذیرفت.

معنای انقلاب اسلامی٬ توسعه همه‌جانبه کشور در تمامی عرصه‌ها بود

وی با بیان اینکه شعار اصلی انقلاب اسلامی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» است، اظهار کرد: ‌هدف اصلی انقلاب رسیدن به اهداف مندرج در این شعار بود و معنای آن نیز توسعه همه‌جانبه کشور در تمامی عرصه‌ها بود.

فراهانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی واکنش به سیستم و مناسبات نظام استبدادی و دیکتاتوری بود که قرن‌ها در کشور سایه افکنده بود، افزود: اگر ملت تصمیم گرفت انقلاب کند برای رسیدن به آرمان اصلی؛ یعنی استقلال بود تا نظرات و دیدگاه‌های ملت در تصمیم‌گیری‌های کلان مدنظر قرار گیرد.

منافع ملی دائم داریم؛ نه دوست یا دشمن دائم

وی یادآور شد: غیر از رژیم اشغالگر قدس با هیچ کشوری نزاع دائم نداریم و غیر از این رژیم غاصب در مناسبات جهانی٬ هیچ دوست دائم یا دشمن دائمی نداریم٬ اما منافع ملی دائم داریم و هدف ما رفع آسیب‌های اجتماعی، توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و گسترش آزادی‌های اجتماعی در کشور است لذا در این مسیر همه باید آمادگی شنیدن صداهای مخالف را داشته باشیم و متعصبانه از باورهای شخصی خود که ممکن است اشتباه هم باشد، دفاع غلط نکنیم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه با اشاره به رویداد اشغال سفارت آمریکا در ایران توسط دانشجویان، با بیان اینکه‌‌ همان دانشجویانی که در اوایل انقلاب سفارت آمریکا را گرفتند٬ امروز برجام را به سرانجام رساندند، تصریح کرد: شرایط زمانی آن مقطع اقتضا می‌کرد که سفارت آمریکا تصرف شود و در ان مقطع هیچ گروه و جریانی چه راست و چه چپ، در آن شرایط با این حرکت مخالفت نکرد زیرا این اقدام حرکتی بود که با خواست و مطالبه ملت تطابق داشت لذا قابل پذیرش بود و البته همواره بایستی خواست و مطالبه ملت مدنظر قرار گیرد.

هر اقدام سیاسی مبتنی بر اراده ملت، قابل دفاع است

وی در ادامه با بیان اینکه هر اقدام سیاسی که مبتنی بر اراده و خواست مردم باشد قابل دفاع خواهد بود٬ افزود: در جریان تسخیر سفارت آمریکا در دهه پنجاه از چپ‌ترین جریان‌ها تا راست‌ترین‌ها آنها با این حرکت مردمی موافقت کردند. حتی نهضت آزادی رسما اطلاعیه داد و حمایت کرد و چراکه این اقدام در ظرف زمانی و مکانی خود تبلور خرد جمعی ملت از بند رسته دوران انقلاب بود.

باید هدف همه ما اوج حضور حداکثری در انتخابات پیش رو باشد

فراهانی در ادامه با بیان اینکه در انتهای سال جاری انتخابات مجلس دهم از بزنگاههای مهم تاثیرگذار بر سرنوشت کشور است٬ افزود: فراهم کردن لوازم برگزاری انتخابات پرشور و ملی خواست مردم و رهبری است و همه باید پای صندوق‌های رأی حاضر شویم، تصریح کرد: باید هدف همه ما اوج حضور حداکثری در انتخابات پیش رو باشد و بنا به فرمایش مقام معطم رهبری پیش زمینه‌ها و بسترهای انتخابات باید به‌گونه‌ای تدارک دیده شود که حتی آنان که با نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند٬ به خاطر ایران به صحنه آمده و برای ساختن کشور بتوانند در سرنوشت خود مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: همه نهاد‌ها و افراد این تفکر ارزشمند که معتقد به جذب حداکثری و دفع حداقلی است را بپذیرند و کسانی که در دایره تنگ جناحی نمی‌گنجند را فتنه‌گر خطاب نکنند.

وی ‌افزود: باید با عقل و منطق و سپردن کار به دست کارآفرینان و با حمایت از صنعتگران تولید ملی و صدور خدمات فنی و مهندسی ‌شعار مرگ بر استکبار را در عمل محقق کنیم زیرا با شعار خالی از محتوی چیزی عاید کشور نخواهد شد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان ‌در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اسم ندای ایرانیان تا چه اندازه با رویدادهای ۸۸ همخوانی دارد، افزود: این حزب در کل یک سال است که شروع به کار کرده و کمی بیش از یک ماه از صدور پروانه فعالیتش‌ می‌گذرد‌. 

فراهانی با بیان اینکه اکنون در کل کشور قریب به سه هزار نفر جذب این حزب شده‌اند، گفت: ‌رویکرد اصلی حزب نیز توسعه همه‌جانبه ‌کشور مبتنی بر اصلاحات گام‌به‌گام و تعامل و مدارا و حرکت در مدار منافع ملی است بنابراین اسم ندای ایرانیان هیچ ارتباطی با رخدادهای بعد از سال ۸۸ ندارد.

موفقیت برجام تبلور اراده یکپارچه حاکمیت بود

این فعال سیاسی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص موفقیت‌ها در برجام گفت: موفقیت در برجام متعلق به شخص آقای ظریف به تنهایی نیست بلکه این پیروزی تبلور اراده یکپارچه حاکمیت بود که از رهنمودهای مقام معظم رهبری گرفته تا پیگیری‌های رئیس‌جمهور و مسئولان و مطالبه‌گری مردم در آن نقش داشتند.

معترضان در سال‌های بی اخلاقی و اختلاس کجا بودند

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا رییس جمهور به شعار و وعده‌های خود در جهت اصلاح مشکلات اقتصادی مردم عمل نکرده است، گفت: هشت سالی که بی‌اخلاقی در کشور پرورانده شد و اختلاس در کشور رشد کرد٬ کجا بودید و چرا اعتراض نکردید که امروز انتظار دارید همه فسادهای اقتصادی و انزوای بین المللی که در پرتو اقدامات هشت‌ساله رخ داد یک شبه جمع شود

فراهانی تاکید کرد: اگرچه امثال آقای شریعتمداری و دوستان جبهه پایداری و هم دستان احمدی‌نژاد که تلاش می‌کردند برجام به نتیجه نرسد، ارتباطی با هم ندارند و توافق پنهانی امضا نکرده‌اند٬ اما‌‌ همان حرف تندروهای خارجی را شریعتمداری در کیهان تیتر می‌کرد و البته این ترجیح منافع باندی به منافع ملی جای تاسف دارد.

دلواپسان برای رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت جناحی اهداف بلندمدت کشور را زیرپا می‌گذاشتند

دبیر کل ندای ایرانیان در پایان اظهار داشت: هدف دلواپسان رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت سیاسی بود که برای تحقق آن اهداف بلندمدت کشور را زیرپا می‌گذاشتند و در این راه هر اقدامی فروگذار نکردند٬ اما خوشبختانه همه سنگ‌اندازی‌ها در مسیر برجام به نتیجه نرسید و دولت و ملت در پرتو همدلی و همزبانی به موفقیت در این راه دست یافتند.

اصلاح طلبان مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر