کد خبر: 319291 A

ظریف در دیدار فیصل مقداد:

ایلنا: قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه که برای رایزنی‌های سیاسی در تهران به سر می‌برد، ظهر امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار محمدجواد ظریف اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه بر اصول روشن، منطقی و ثابت مبتنی است. ما معتقدیم مردم سوریه خودشان باید برای آینده و سرنوشت‌شان تصمیم بگیرند و دیگران حداکثر می‌توانند نقش تسهیل‌کننده در روند سیاسی سوریه و کمک به حل بحران داشته باشند.

ظریف با اشاره به برگزاری کنفرانس وین در خصوص سوریه اظهار داشت: این کنفرانس تحرک خوبی در مسیر راهکار سیاسی بود و ما هم مواضع خومان را به طور شفاف بیان کردیم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است مسأله سوریه راهکار سیاسی دارد و نباید هیچ موضعی بر مردم این کشور تحمیل شود.

در ادامه این دیدار فیصل مقداد هم ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه خاطرنشان کرد: بنده حامل سلام‌های گرم جناب آقای بشار اسد برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران هستم.

وی افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت سوریه در تاریخ ثبت خواهد شد و مواضع ایران همواره مورد قدردانی دولت و ملت سوریه قرار گرفته است. ما از تلاش‌های گذشته و اخیر شما در خصوص کمک به حل بحران سپاسگزاریم و ملت سوریه نقش مثبت ایران را در حافظه تاریخی خود نگاه خواهد داشت.

محمدجواد ظریف فیصل مقداد قائم مقام وزیرخارجه سوریه فیصل مقداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر