کد خبر: 319299 A

معاون وزیر خارجه:

ایلنا: معاون کنسولی، پارلمانی و حقوق ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه آخرین وضعیت پرداخت دیه از سوی عربستان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا٬ حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و حقوق ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: کمیته سعودی همچنان پس از گذشت یک ماه از فاجعه منا هیچ موضوعی را در مورد چرایی و چگونگی فاجعه منا از جمله در زمینه پرداخت دیه عنوان نکرده است.

با اشاره به اینکه همچنان پیگیر اتفاقات منا هستیم گفت: سر کنسولگری ایران در عربستان به همراه آقای اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت همچنان پیگیر وضعیت مفقودان و از جمله آقای رکن آبادی هستند.

وی در مورد آخرین وضعیت مفقودان از جمله غضنفررکن‌آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان تصریح کرد: در صورتی که کسی جان‌باخته است باید جسد را ببینیم و تا زمانی‌که اجساد مربوط به مفقودان را مشاهده نکنیم٬ هر احتمالی می‌توان داد. بنابراین تا زمانی که اصل موضوع تعیین تکلیف نشود نمی‌توان اظهارنظری کرد.

قشقاوی همچنین در مورد موضوع پرداخت دیه جانباختگان منا از سوی عربستان گفت: باید کمیته‌ای که سعودی‌ها گفته‌اند اعلام نظرکند٬ اما متاسفانه علیرغم اینکه پس از یک هفته از وقوع حادثه جرثقیل اعلام نظر شد اما همچنان پس از گذشت یک ماه از فاجعه منا هیچ موضوعی را در مورد چرایی و چگونگی فاجعه منا از جمله در زمینه پرداخت دیه عنوان نکرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت٬ معاون کنسولی، پارلمانی و حقوق ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه، اظهارداشت: باعث تاسف است دولتی که ادعای مسئولیت دارد و باید این مسایل را خیلی سریع‌تر اعلام می‌کرد اما شاهدیم که پس از گذشت یک ماه هنوز هیچ بعدی از ماجرا مشخص نشده است.

حسن قشقاوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر