کد خبر: 319400 A

استاندار البرز در جلسه ستاد انتخابات:

ایلنا: استاندار البرز با تاکید بر ضرورت فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخاباتی سالم در استان، گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ سوءاستفاده‌ای از انتخابات صورت گیرد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمید طهائی با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات استان با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو افزود: به جهت برگزاری توأمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با یک هیئت اجرایی روند برگزاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

وی با بیان اینکه در عمل برخی تجربیات این دوره از انتخابات جدید خواهد بود، تصریح کرد: اشراف عوامل و مجریان به قوانین انتخاباتی ضرورتی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

طهائی مرور فرایند برگزاری انتخابات، الزامات و باید‌ها و نباید‌ها را از وظایف اعضای ستاد انتخابات استان برشمرد و افزود: استفاده از تجربیات دوره قبل در برگزاری انتخابات و بررسی مسائل می‌تواند کمک شایانی به هر چه مطلوب‌تر برگزار شدن این دوره از انتخابات داشته باشد.

وی در ادامه با مهم عنوان کردن تحلیل و ارزیابی فرایند برگزاری انتخابات و مکان یابی مناسب استقرار شعب اخذ رأی بر ضرورت برگزار شدن انتخاباتی سالم در استان تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه تشکیلات دولتی باید از هر گونه شائبه مبرا باشند و اجازه هیچ سوء استفاده‌ای در جریان انتخابات داده نشود و تلاش دولت در برگزاری انتخابات رعایت بی‌طرفی کامل و تأمین سلامت انتخابات است، بر لزوم بکارگیری افراد شاخص، معتمد و صاحب صلاحیت در هیئت اجرایی انتخابات استان تاکید کرد.

طهائی همچنین با اشاره به تشکیل برخی محافل و گردهمایی‌ها با هدف تخریب عملکرد دولت و تلاش‌های آن تصریح کرد: تأییدیه مقام معظم رهبری تکلیف را برای همه روشن نمو ده است و هر آنچه غیر از این باشد بی‌انصافی نسبت به عملکرد دولت است، بنابراین حمایت از عملکرد دولت وظیفه همه مردم است.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان دولت باید روی خط دولت و باید‌ها و نبایدهای آن حرکت کنند و همچنین با اشاره به افزایش آمار حامیان دولت تدبیر و امید در آستانه انتخابات خاطرنشان کرد: اختلافات جریانهای سیاسی عاملی برای بی‌انگیزه شدن مردم نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی و امام راحل نباشد.

استاندار البرز در ادامه بازگشت مردم به خویشتن خویش را رمزپویایی ملت دانست و تصریح کرد: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایجاد حس مسئولیت پذیری در بین ملت برای تعیین سرنوشت کشورشان بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر افزایش مشارکت مردم پای صندوق‌های رأی و ا شور و نشاط انتخاباتی در استان گفت: دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید مردم را امیدوار‌تر به نظام جمهوری اسلامی کرده است و مردم باید مراقب باشند تا فضای یأس در جامعه توسط عده‌ای معدود ایجاد نشود.

وی در ادامه با انتقاد از کارشکنی عده‌ای در خصوص عملکرد دولت افزود: عده‌ای به جای نقد مشفقانه، با بی‌انصافی سعی دارند تلاش‌های دولت تدبیر وامید را زیرسئوال ببرند در این زمینه مسئولان، وظیفه دارند با تبیین عملکرد و دیدگاه‌های دولت در جامعه روشنگری کنند.

وی در پایان، با اشاره به نقش رسانه‌ها در ایجاد نشاط انتخاباتی در استان گفت: رسانه‌ها از مسئولان انتظار دارند تا به سوالاتشان پاسخ داده شود و بخشی از خوراک رسانی به رسانه‌ها توسط ما مسئولان تأمین می‌شود بنابراین باید سعی شود تا انتظارات به بهترین نحو ممکن برطرف شود.

ستاد انتخابات استان البرز سیدحمیدطهائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر