کد خبر: 319649 A

معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور:

ایلنا: رئیس ستاد انتخابات کشورگفت: یک نمونه از دستگاه اخذالکترونیکی آرا در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است و منتظرتایید این دستگاه هستیم.

به گزارش ایلنا٬ محمدحسین مقیمی در نشستی خبری در حاشیه ششمین همایش منطقه‌‌ای توجیه آموزشی انتخابات در مشهد فزود: اعضای شورا سخت‌ افزار این دستگاه را تأیید کرده‌‌اند و منتظریم نرم‌ افزار آن نیز توسط شورای نگهبان تایید شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد: امیدواریم با شورای نگهبان در تأیید دستگاه الکترونیکی اخذ رأی به تفاهم برسیم و براساس زمان‌‌بندی این برنامه اجرا بشود، البته در صورت تأیید دستگاه الکترونیکی اخذ رأی، رأی‌‌گیری دستی حذف نمی‌‌شود.

او تأکید کرد: انتخابات تمام الکترونیک دارای ۲۵ مرحله است که تا این لحظه، ۲۳ مرحله از انتخابات به صورت ماشینی و دو مرحله دیگر یعنی مراحل اخذ رأی و شمارش آراء به صورت دستی انجام می‌ شود.

معاون وزیر کشور گفت: در دور نهم مجلس شورای اسلامی، انتخابات در ۱۴ حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک برگزار شد و تجاربی را از آن دوره به دست آوردیم، در انتخابات امسال نیز یک سوم از مراحل رای‌ گیری به صورت ماشینی انجام می‌ شود و دولت اعتبار مورد نیاز برای این امر را تأمین کرده است.

مقیمی با اشاره به اینکه مراحل رأی‌ گیری با ارائه کارت ملی و شناسنامه انجام می‌ شود، گفت: سازمان ثبت احوال آمادگی دارد برای کسانی که کارت ملی ندارند درکوتاه‌ترین زمان ممکن کارت ملی صادر کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین با‌ تأکید بر اینکه قانون اساسی حدود و اختیارات هیئت‌‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات را مشخص کرده است، افزود: تمام تلاش ما این است که هیئت‌‌های اجرایی و نظارتی قانون را اجرا کنند و بی‌ طرف باشند.

محمدحسین مقیمی ستاد انتخابات کشور انتخابات سال 94
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر