کد خبر: 320682 A

رضایی در افتتاحیه همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری:

ایلنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر جایگاه امنیت در ایجاد جهش اقتصادی، خطاب به بیگانگان گفت: فکر تغییر مرزهای بین المللی را از ذهن خود خارج کنید.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی در افتتاحیه همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کیش تحت عنوان اقتصاد مقاومتی و مناطق آزاد گفت: اقتصاد مقاومتی چه در تحریم و چه پس از تحریم تهیه شده است اقتصاد را مانند فنر می سازد که از حالت شکنندگی خارج شود لذا پس از تحریم و یا شوک‌های بین المللی که فشاری نیست به کار خود ادامه می دهد و در شرایط سخت هم مانع ضرر و زیان به مردم می‌شود.

وی مردمی کردن اقتصاد و دانش بنیان سازی و رقابت پذیری و توسعه کارآفرینی را پیشران تولید ملی در اقتصاد مقاومتی ذکر کردند و گفت: باتوجه به بندهای دهم تا دوازدهم این سند که روی مناطق آزاد و صادرات وسرمایه خارجی تاکید شده است اقتصاد مقاومتی مصمم به حضور جدی اقتصاد ملی در تجارت بین المللی است

رضایی با بر شمردن منابع طبیعی و انسانی و نظام سیاسی با ثبات ایران موقعیت کشور را برای یک جهش اقتصادی مناسب دانست و افزود: دو شرط اساسی برای جهش اقتصادی لازم است یکی تبعیت کردن از الگوی پیشرفت بومی و دیگری حفظ استقلال و ثبات کشور و امنیت سازی در منطقه است، استقلال اجازه می دهد که ایران از همه کشورهای جهان برای تجارت خود استفاده کند و ثبات باعث می شود که وقفه در پیشرفت کشور بوجود نیاید و امنیت سازی موجب تسهیل تجارت ما در منطقه می شود.

وی در پایان گفت که حمایت از سرمایه گذاری های خارجی پاک که حاکمیت کشور را آسیب نزند مورد حمایت ما خواهد بود.

رضایی خطاب به کشورهای خارجی گفت: فکر تغییر مرزهای بین‌المللی را از ذهن خود خارج کنید و در امور داخلی کشورهای منطقه مداخله نکنید.

وی در این همایش اعلان کردند که منطقه آزاد کیش به عنوان منطقه آزاد مالی تبدیل شود و بانک‌های بزرگ داخلی و خارجی به اینجا بیایند و بورس بین المللی انرژی در اینجا شکل بگیرد.

در همایش کیش سفرای خارجی و کار آفرینان کشور و روسای بانک های کشور و مسولین دولتی از جمله ترکان و پور حسینی و الهام امین زاده و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

همچنین نمایشگاه دستاوردهای مناطق آزاد و بانکها و بیمه و بورس در بخش جنبی همایش با حضور محسن رضایی افتتاح شد.

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر