کد خبر: 321269 A

پورمحمدی خطاب به نماینده رسانه‌های تحریمی:

ایلنا: وزیر دادگستری گفت: به جای اینکه وزیر امور خارجه کشورتان و رئیس سازمان انرژی اتمی را حمایت کنید آنها را تخریب می‌کنید وزیر خارجه می‌گوید من دیگر جسارت نمی‌کنم که در بعضی محیط ‌ها حضور یابم و این درست نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دقایقی پیش در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات هنگامی که قصد عبور از کنار غرفه خبرگزاری دانشجو را داشت که به عنوان نماینده خبرگزاری‌های تحریمی در نمایشگاه مطبوعات امسال حضور یافته بود با انتقاد یکی از عوامل این خبرگزاری نسبت به سیاست‌های دولت و نحوه برگزاری نمایشگاه روبرو شد و لحظاتی را پاسخگوی این انتقادهای عجیب بود.

اگر انتقاد می‌کنید باید حق پاسخگویی را برای طرف مقابل قائل باشیم

وزیر دادگستری با ابراز نارضایتی از نحوه برخورد و شیوه بیان انتقادها از سوی این خبرگزاری و دیگر خبرگزاری‌هایی که نمایشگاه امسال را به زعم خود تحریم کرده‌اند، گفت: اگر انتقاد می‌کنید باید حق پاسخگویی را برای طرف مقابل قائل باشیم، اگر تند برخورد می‌کنیم باید آستانه تحمل‌مان را در برابر انتقادهای تند احتمالی بالا ببریم و ناراحت نشویم. چرا باید قهر کنیم؟ چرا باید عصبانی شویم؟ چرا باید بزنیم؟

حجم مخالفت و انتقادهای تند نسبت به این دولت بیش از گذشته بوده است

وی افزود: البته واقعیت این است که حجم مخالفت، نقد و انتقادهای تند نسبت به این دولت به مراتب بیش از گذشته بوده است.

پورمحمدی اضافه کرد: اگر به مردم سالاری دینی اعتقاد داریم، مردم سالاری دینی که مخلوق این نظام و مخلوق امام است و به طور جدی مورد حمایت رهبری است، باید از آن حمایت کنیم.

وی افزود: امکان دارد رئیس جمهوری روی کار بیاید که من وشما با او مخالف باشیم و او را قبول نداشته باشیم اما هنگامی که جامعه از او حمایت می‌کند باید احترام بگذاریم.

رفتارهایی که با رئیس جمهور می‌شود، احترام به آرای مردم نیست

وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: من به عنوان یک شهروند فکر نمی‌کنم رفتارهایی که با رئیس جمهور می‌شود، احترام به آرای مردم باشد. به نظرم این احترام به آرای مردم نیست.

پورمحمدی یادآور شد: دو روز گذشته در یک اجلاس بین‌المللی مبارزه با فساد حضور داشتم و نگاه جامعه جهانی به ما بسیار تکریم‌آمیز بود که دقیقا به خاطر تحولات اخیر بوده است و همه به ما می‌گفتند شما چگونه توانستید این مذاکرات سنگین را در مقابل قدرت قهار استکباری جهان به نتیجه برسانید. هیچ‌کس انتظار آن را نداشت.

وی افزود: جمع‌بندی همه بزرگان نظام این است که حداقل این اقدام‌ها را عاقلانه می‌خوانند وما باید حداقل عاقلانه بودن آن را ببنیم.

برجام یک تصمیم عاقلانه و مصلحت‌اندیشانه برای کشور بود

پورمحمدی تصریح کرد: برجام یک تصمیم عاقلانه و مصلحت‌اندیشانه برای کشور بود و همه ما را تحسین می‌کنند ولی بعضی در داخل کشور ما را تخریب می‌کنند، بر سر مان می‌زنند وطوری وانمود می‌کنند که گویا شکست خورد‌ه‌‌ایم، آوار سنگینی بر سرمان خراب شده و بدبخت شده‌ایم.

به جای اینکه حمایت از ظریف و صالحی؛ آنها را تخریب می‌کنید

وی افزود: شما به جای اینکه وزیر امور خارجه کشورتان و رئیس سازمان انرژی اتمی را حمایت کنید آنها را تخریب می‌کنید وزیر خارجه می‌گوید من دیگر جسارت نمی‌کنم که در بعضی محیط ‌ها حضور یابم و این درست نیست

پور محمدی در واکنش به ابراز ناراحتی این کارمند خبرگزاری دانشجو روبرو شد ادامه داد: دکتر سلام را چه کسانی تولید می‌کنند؟ بیشترین اهانت‌ها به ظریف در دکتر سلام انجام گرفته ما همه این رفتارها و اقدام‌های نادرست را دیده‌ایم و شما باید به قضاوت عمومی اتکا کنید با این حال من به شما احترام می‌گذارم و به جوانان بالنده منتقد، انقلابی، ارزشی و ولایی افتخار می‌کنم.

پورمحمدی تصریح کرد: ما نسل جوان اول انقلاب بودیم وامروز با یک رویش جدید مواجه شدیم که موجب عزت و افتخار برای ما است چرا که جوانانی خوش‌فکربالنده جسور وبعضا پرخاشگر هستید اما حرف ما این است که ما می‌توانیم در فضایی آرام‌تر با هم کار کنیم و نیاز به این تنش‌ها نیست

مصطفی پورمحمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر