کد خبر: 321310 A

ظریف در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی:

ایلنا: وزیر امور خارجه گفت: پس از مرحله اول برجام، وارد مرحله جدیدی شدیم که در این راه به همدلی نیاز داریم تا فرصت سوزی نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، ظهر امروز در دیدار با آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید که در محل بنیاد علوم وحیانی اسراء در قم برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌ها، توصیه‌ها و دعای مراجع عظام تقلید در مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: اکنون که یک مرحله از برجام را پشت سر گذاشته‌ایم، وارد مرحله جدیدی شده‌ایم که باید از این فرصت به وجود آمده کمال استفاده را ببریم. 

وی افزود: در این راه نیاز به یک همدلی ملی داریم تا در حقیقت فرصت سوزی صورت نگیرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: باید فضا را برای استفاده از امتیازاتی که گرفته‌ایم آماده کنیم که در این راه به کمک‌های و راهنمایی‌ها و تذکرات همه بزرگان نیازمندیم. 

وی با اشاره به گسترش تروریسم و افراطگرایی در منطقه نیز یادآور شد: آل سعود با بی‌تجربگی، سیاستهای توسعه طلبانه را در منطقه دنبال می‌کند و با حمایت از وهابیت، چهره بدی از منطقه ارائه کرده است. 

ظریف تأکید کرد: امروز بیش از پیش نیازمند یک تلاش فکری و فرهنگی برای مقابله با تفکر وهابیت و افراط گرایی در منطقه هستیم که در این راه به کمک اندیشمندان حوزوی نیازمندیم. 

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با ارائه راهکارهای سیاسی از درگیری‌های بیشتر در منطقه جلوگیری کنیم.

آیت الله جوادی آملی وزارت امور خارجه دیدار با مراجع تقلید و علما محمدجواد ظریف سفر ظریف به قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر