کد خبر: 323328 A

رئیس دیوان عدالت اداری:

ایلنا: رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: صهیونیست‌های نانجیب پدیده شوم داعش را با پرچمی تحت لوای اسلام و با مهر پیامبر اسلام (ص) ساختند در حالی که اصلا این جنایتکاران بویی از قرآن و اسلام نبرده‌اند.

به گزارش ایلنا، حجت السلام محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در آیین اختتامیه مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم در استان یزد با اشاره تاثیر قرآن کریم بر روح و جان مسلمانان اظهار کرد: این کتاب الهی درمان کننده روح و جان هر انسانی است اما مگر می‌شود کسانی همچون داعشی‌ها، وهابی‌ها یا آل سعود که انواع جنایت‌ها را انجام می‌دهند بویی از اسلام برده باشند.

وی افزود: کجای این‌ها تربیت یافته قرآن کریم است وقتی ۲۰۰نوجوان را کنار هم می‌خواباند و به راحتی و حتی با گفتن الله اکبر آن‌ها را قتل عام می‌کند کاری که هیچ نوع حیوان وحشی در حق همنوع خودش نمی‌کند.

رئیس دیوان عدالت اداری کشوراضافه کرد: چند ماه است که آل سعود انواع جنایت‌ها را انجام می‌دهد دنیا عکس العملی نشان نمی‌دهد اما ببینید در یک کشور اروپایی اتفاقی می‌افتد چه می‌کنند البته از نظر ما و اهل بیت (ع) و شریعت ما هر دوی این‌ها محکوم است و ما حق نداریم مردم را بخاطر اعمال و رفتارشان ترور کرده یا اینگونه بکشیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن کلام نور است گفت: معارف این کتاب آنقدر زیاد است که نه گذشت زمان، نه وسعت مکان و نه پیشرفت جهان محدودیتی در آن ایجاد نمی‌کند و متناسب با مردم هر زمان با آن‌ها سخن می‌گوید چون زبان و کلام و بیان پروردگار است.

این مسئول با اشاره به کلام حضرت علی (ع) درباره حق فرزند بر پدر و مادر اظهار کرد: نام خوب، تربیت و ادب و شخصیت و آموزش قرآن سه حقی است که فرزند از پدر و مادرش می‌خواهد بنابر این خانواده‌ها قرآن را علاوه بر قرائت، یادگیری و حفظ عمل کرده و مفاهیم آن را فرابگیرند و در فامیل و اطرافیان محافل خانوادگی قرآنی ایجاد کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور تاکید کرد: قرآن کریم جامعیت داشته و به همه ابعاد زندگی ما نظر دارد و به فرموده امیرالمومنین (ع) همنشین آن شاهد افزایش هدایت و نور ناشی از آن و کاهش یک نقطه کور در زندگیش خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه خداوند در دنیا برای ما یک بیمارستان خلق کرده است، افزود: طبیب این بیمارستان پیامبر اسلام (ص)، حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س) و اهل بیت و معصومین (ع) هستند و ماده درمانی آن قرآنکه هر نوع بیماری روحی و روانی و جانی را درمان می‌کند منتهی بیماری‌های جسمی را به خود بشر سپرده است.

منتظری تأکید کرد: بنابر کلام قرآن ناطق حضرت علی (ع) هیچ حادثه‌ای نمی‌تواند ارکان این کتاب و خانه نور را نابود کند چون کلام خداست و خودش حافظ و نگهبان آن است.

در ادامه این جلسه مدیرکل دادگستری استان یزد نیز با اشاره به کلامی از قرآن گفت: خانه‌های خود را به نور قرآن منور کنید چون خانه‌ای که در آن قرآن تلاوت نشود مانند قبر تاریک است و نگذارید خانه‌هایتان به دلیل قرائت نشدن قرآن مانند خانه یهود و نصارا شود.

محمدرضا حبیبی درباره جایگاه بر‌تر استان در حوزه تخلفات نیز گفت: خوشبختانه با همکاری استاندار یزد و مجموعه مدیران دستگاه‌ها در حوزه تخلفات اداری جزء استان‌های کم تخلف کشور هستیم.

** حضور ۸۹ شرکت کننده از ۶استان در مسابقات منطقه قرآن قوه قضائیه در یزد

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد درباره این مسابقات به ایرنا گفت: در مسابقات منطقه‌ای قران کریم قوه قضاییه ۸۹ نفر از ۶ استان شرکت کردند که در رشته‌های قرائت، ترتیل، مفاهیم و حفظ به رقابت داشتند.

محمدرضا عرشیان افزود: نفرات اول هر یک از رشته‌ها در بهمن ماه سال جاری در مسباقات کشوری قران کریم قوه قضاییه شرکت خواهند کرد.

وی افزود: میزبانی مسابقات قران کریم فرصت مغتنمی برای خدمت به اهل قرآن و مانوسان به این مصحف شریف است که امسال نصیب استان یزد شد.

در این مسابقات قاریان و حافظان ۶ استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد شرکت داشتند.

در این مراسم علاوه بر شرکت کنندگان از سایر استان‌ها، می‌رمحمدی استاندار یزد و جمعی از مدیران دستگاه‌ها نیز حضور داشتند.

رئیس دیوان عدالت اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر