کد خبر: 325103 A

دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

ایلنا: دادستان کل کشور اظهار داشت: زنجانی در مرحله بازجویی می‌گفت پول و بانک دارد اما پیگیری‌هایی که از کشور‌ها انجام شد مشخص کرد این ادعا‌ها درست نبوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی که در مراسم تحلیف ۹۹ نفر از کارآموز قضایی در کاخ دادگستری شرکت کرده بود٬ با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات قضایی برای حفظ حقوق مردم در مورد پرونده پدیده شاندیز انجام شده است. همچنین دادستانی و برخی دستگاه‌های اجرایی کمیته‌ای برای پیگیری حفظ حقوق مردم تشکیل دادند.

دادستان کل کشور با اشاره به حادثه منا و توضیح در مورد جلسات با سازمان حج و زیارت و مسئولان وزارت خارجه گفت: برای پیگیری موضوع٬ وزارت خارجه باید یادداشتی به بانکی‌مون دبیرکل سازمان ملل جهت تشکیل کمیته حقیقت‌یاب ارسال کند٬ ضمن اینکه ما نیز در تلاشیم تا ابعاد این قضیه برای جهانیان روشن شود.

وی در مورد تعطیلی موسسه ثامن‌الحجج در استان البرز از دادستان پاسخ داد: دادستان کرج گفته‌اند حکمی برای تعطیلی در این مورد صادر نشده است. بانک مرکزی هم اطلاعیه‌ای صادر کرده که نشان می‌دهد موضوع در حال پیگیری است.

دادستان کل در خصوص ادعای بابک زنجانی مبنی بر وجود ۲۲ میلیارد یورو پول نقد در خارج از کشور و احتمال توقیف آن٬ اظهار داشت: بابک زنجانی در مرحله بازجویی این ادعایی داشت و گروه‌هایی به مالزی و برخی کشور‌ها اعزام شدند تا مشخص شود ادعای او چقدر درست است. او می‌گفت پول و بانک دارد اما پیگیری‌هایی که از کشور‌ها انجام شد مشخص کرد این ادعا‌ها درست نبوده است.

بابک زنجانی سیدابراهیم رییسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر