کد خبر: 325106 A

ظریف در نشست خبری با وزیر خارجه لوکزامبورگ:

ایلنا: وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: شرایط کنونی منطقه بسیار حساس و دشوار است و ضرورت گفت‌وگو و مشورت در این باره بیش از هر زمان دیگری است.

به گزارش خبرنگار سیاسیت خارجی ایلنا٬ محمدجواد ظریف در نشست خبری مشترک خود با جین آسلبورن وزیر امور خارجه لوکزامبورگ ضمن خوشامدگویی به همتای خود گفت: حضور لوگزامبورگ به عنوان یکی از کشورهای مهم اروپایی و سرمایه‌گذاری در تهران بسیار مهم است.

وی با اشاره به زمینه‌های مختلف همکاری مشترک میان دو کشور اظهار داشت: حضور لوگزامبورگ به عنوان یک کشور سرمایه‌گذار در زمینه‌های مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است و بحث‌های خوبی در این باره میان ایشان و آقای رئیس‌جمهور و بنده صورت گرفت و بعد از ظهر امروز نیز جلسات متعدد دیگری در ایران دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: امیدواریم این گفت‌وگوها همکاری‌های گسترده‌تر در دوران پسابرجام را فراهم کند و با لغو تحریم‌ها نیز زمینه‌های همکاری بیش از پیش فراهم خواهد شد.

ظریف در ادامه وضعیت کنونی منطقه را خطرناک دانست و تصریح کرد: ضرورت همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای مبارزه با افراط و تروریسم به عنوان یک اولویت بدون شرط در رایزنی‌های ما مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد رایزنی صبح امروز خود با همتای لوگزامبورگی مساله حقوق بشر بوده است، ابراز داشت: ما درباره ضرورت توجه به حقوق بشر و خودداری از اعمال استانداردهای دوگانه گفت‌وگو کردیم.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه در مورد مسائل منطقه‌ای بر ضرورت برخورد با زمینه‌هایی که منجر به افراط و رشد جریان‌های تکفیری می‌شود توجه شد، بیان کرد: شرایط کنونی منطقه بسیار حساس و دشوار است و ضرورت گفت‌وگو و مشورت در این باره بیش از هر زمان دیگری است.

ظریف افزود: ما بر تقویت همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و تقویت امنیت و ثبات و مبارزه با تروریسم تاکید کردیم تا از این طریق شاهد همکاری‌های بیشتر باشیم تا آنها جای تنش را بگیرند ولی متاسفانه تحولات دیروز اثر خوبی نداشته است و ما طرفین را به خویشتن‌داری بیشتر دعوت کرده‌ایم  و ممکمن است این مسائل پیام اشتباه را به گروه‌های تروریستی مبنی بر عدم جدیت در رابطه با مبارزه با ترویسم بدهد.

محمدجواد ظریف جین آسلبورن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر