کد خبر: 325279 A

با تصویب هیات وزیران؛

ایلنا: با تصمیم هیات وزیران، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبرسانی به روستاها هزینه می شود.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، مصوبه آبرسانی روستاها را در تاریخ ۲۱ آبان ۹۴ برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و صندوق توسعه ملی ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه هیات وزیران مقرر کرد معادل ریالی مبلغ پانصد میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات با نرخ سود متعارف نظام نامه آن صندوق، در چارچوب برنامه عملیاتی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مبادله موافقتنامه طرح‌های مربوط در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برای اجرای طرح‌های آب رسانی به روستا‌ها با اولویت پروژه‌هایی که در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ به بهره برداری می‌رسند، هزینه شود.

*متن مصوبه هیات وزیران به شرح زیر است:

۱- معادل ریالی مبلغ پانصد میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات با نرخ سود متعارف نظام نامه آن صندوق، در چارچوب برنامه عملیاتی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مبادله موافقتنامه طرح‏های مربوط در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برای اجرای طرح‌های آب رسانی به روستا‌ها با اولویت پروژه‌هایی که در سال‌های ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ به بهره برداری می‌رسند، هزینه شود.

۲- با اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، صندوق توسعه ملی معادل کل مبالغ مذکور را نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسدود خواهد کرد. صندوق توسعه ملی با اعلام سازمان، نسبت به واریز مرحله‌ای تسهیلات مذکور از طریق بانک مذکور اقدام می‌کند.

۳- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پس از اعلام صندوق توسعه ملی، نسبت به تبدیل ارز اقدام کرده و معادل ریالی آن را به حسابی که برای این منظور نزد بانک کشاورزی مفتوح می‌شود، واریز خواهد کرد.

۴- جدول بازپرداخت ارزی تسهیلات مذکور (شامل اصل و سود متعلقه) با همکاری صندوق توسعه ملی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در چارچوب ضوابط و شرایط صندوق مذکور تهیه می‌شود. سازمان یادشده بازپرداخت اصل و سود تسهیلات موضوع این تصویب نامه را از محل اعتبارات مصوب مربوط تضمین می‌کند.

۵- تسهیلات دریافتی از صندوق توسعه ملی پس از ۲ سال تنفس، از سال ۱۳۹۷ در شش قسط مساوی سالانه از محل عواید طرح و یا از طریق پیش بینی منابع در لوایح بودجه سنواتی پرداخت خواهد شد.

۶- به منظور کنترل حین اجرا، وزارت نیرو مکلف است در قالب سامانه الکترونیکی ایجاد شده، گزارش‏های مالی لازم را مطابق با چارچوب تعیین شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تهیه و به آن سازمان ارایه کند

۷- وزارت نیرو مکلف است در مقاطع زمانی سه ماهه گزارش‌های لازم را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارایه کند.

جلسه هیات دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر