کد خبر: 325798 A

در دیدار با سفیر ایران در دمشق انجام شد؛

ایلنا: جمعی از شخصیت‌های جامعه مدنی از طوایف، عشایر، ادیان، اقوام و مذاهب سوریه به نمایندگی از مردم سوریه ضمن دیدار با سفیر ایران در سوریه، با تشکر از تلاش‌ها و نقش وی از رهبری، دولت و مردم ایران به خاطر حمایت‌های گسترده و همه جانبه از مردم سوریه قدردانی کردند.

به گزارش ایلنا، در این جمع که شیوخ عشایر قحطانی، بوسلامه، طی، بلگاری، یکی از شیوخ طایفه موحدین دروز، یکی از علمای شیعه، دو تن از خانواده‌های شهدای علوی و دروز، یک نفر به نمایندگی از مسیحیان ارمنی، یکی از رهبران سیاسی کرد، یکی از علمای فلسطینی مقیم سوریه و یکی از مسئولان مؤسسه خانواده سوریه حضور داشتند، همگی اتفاق نظر داشتند که هدف قرار گرفتن کشورهای منطقه به ویژه سوریه به دلیل وقوف و ایستادگی این کشور در حمایت از قضیه فلسطین و قرار داشتن آن در محور مقاومت بوده است و لذا جنگی فراگیر و جهانی با بسیج تروریست‌ها از ۸۰ کشور جهان علیه دولت و مردم سوریه به راه انداخته‌اند.

بر اساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه، در این دیدار شیخ محمد العمری از روحانیون برجسته فلسطینی مقیم سوریه با تجلیل حضرت امام خمینی (ره) در احیای مسئله فلسطین و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس و ادامه این راه توسط مقام معظم رهبری و آحاد ملت ایران، مراتب تحیت و تشکر مردم فلسطین از جمهوری اسلامی ایران را ابراز داشت.

علی اومری رئیس حزب کردی تغییر مسالمت آمیز نیز اظهار داشت: ما ایمان داریم مردم و رهبری سوریه و مردم و رهبری جمهوری اسلامی ایران در یک سنگر قرار دارند و آن سنگر حق و مقاومت است.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمود العدای رئیس مرکز فرهنگی امام مهدی (عج) سوریه اظهار داشت: نمایندگان و شیوخ قبایل و طوایف جامعه سوریه امروز به سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده‌اند تا مراتب سپاسگزاری و قدردانی خود را از جمهوری اسلامی ایران که پرچمدار اسلام حقیقی و مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم است و ثابت کرده است برای سوریه دوست وفادار و بلکه برادری واقعی است، ابراز نمایند.

در پایان این دیدار، شخصیت‌های سوری ضمن اهداء چند لوح تقدیر، یک دست عبای عشایری عربی را بر تن سفیر جمهوری اسلامی ایران پوشاندند که در فرهنگ آنان، بالا‌ترین نوع ابراز تقدیر و تشکر محسوب می‌گردد.

محمدرضا رئوف شیبانی سفیر ايران در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر