کد خبر: 325826 A

در جلسه‌ای به ریاست آیت‌الله هاشمی؛

ایلنا: در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد، بررسی عناوین سیاست‌های کلی و اولویت‌های آتی، برای پیشنهاد به رهبری معظم انقلاب در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایلنا٬ قبل از ورود به دستور، در ابتدای جلسه گزارشی مصوّر از اشراف اطلاعاتی، اقدامات و عملیات امنیتی، نظامی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و نیروهای انتظامی و مسلح، علیه گروهک‌های تکفیری و تروریستی ارائه شد که مورد تحسین، تقدیر و تشکر اعضای مجمع قرار گرفت.

در ادامه این جلسه، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در خصوص آخرین وضعیت سیاسی، نظامی و اقتصادی منطقه و تحرکات گروه‌های تروریستی و تکفیری در منطقه و اروپا گزارشی ارائه داد.

در جمع‌بندی مباحث تأکید شد: دشمنان جهان اسلام، اهداف بسیار شوم ایجاد تفرقه، تشتت و نهایتاً جنگ و خونریزی میان مسلمانان، اعم از شیعه و سنی از یک طرف و اسلام‌هراسی و اسلام ستیزی میان سایر مذاهب را دنبال می‌کنند و به همین دلیل مسلمانان و سایر ادیان باید در قبال این سیاست‌ها هوشیار باشند و مسلمانان با عقلانیت، ضمن حفظ و تقویت وحدت و انسجام، توطئه‌های دشمنان و بدخواهان را خنثی کنند.

سپس پس از طرح موضوع دستور جلسه، مقرر گردید در جلسات آتی این موضوع پیگیری شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر