کد خبر: 325899 A

کولایی در دانشگاه‌تهران مطرح کرد؛

ایلنا: عضو شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح‌طلبان معتقد است اطلاح‌طلبان در تلاش برای افزایش تاثیرگذاری زنان در مجلس دهم هستند.

به گزارش ایلنا، الهه کولایی که امروز در همایش انتخاب‌دهم دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه زنان در تمام دوره‌های مجلس کمتر از ۵ درصد را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار کرد: ‌ اصلاح‌طلبان در نظر دارند برای رفع این نقص تاریخی و کاهش محرومیت زنان شرایط بهتری را برای اثرگذاری زنان در مجلس فراهم کنند.

عضو شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح‌طلبان همچنین با اشاره به تحولات اجتماعی و اقتصادی در دهه ۷۰ و پایان جنگ تحمیلی گفت: ما پس از این دوره شاهد تقاضاهای مردم برای اصلاحات بودیم و موج جدیدی از دموکراتیک‌سازی در ایران آغاز شده بود. اصلاحات دهه ۷۰ مانند انقلاب ۵۷ تاثیر زیادی روی غرب آسیا گذاشت.

وی ادامه داد: ‌ نمایندگان و دولت‌ دینی تحت عنوان اصلاحات تداوم آرمان‌های انقلاب را پیگیر شدند تا حاکمیت‌مردم بر سرنوشت خویش را رقم بزنند. البته اگر سال ۸۴ شکاف و چند پارگی و چند نامزدی پیش نمی‌آمد اصلاح‌طلبان مانند سال ۹۲ نتیجه مطلوب را کسب می‌کردند.

این بانوی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به انتخابات دهم مجلس‌ شورای اسلامی متذکر شد: برای انتخابات دهم نهادهایی بین طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان برای ایجاد وفاق و اجماع تشکیل شده تا بتوانیم تجربه شیرین سال ۹۲ را تکرار کنیم.

الهه کولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر