کد خبر: 327002 A

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد؛

ایلنا: سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با بازگشت ۱۹۷ هزار و ۱۳۶ نفر از زائران شرکت‌کننده در مراسم اربعین در کربلا به کشور طی روز گذشته، تعداد زائران ورودی به میهن اسلامی به ۵۹۹ هزار و ۳۵۱ نفر رسید.

به گزارش ایلنا، بابک دین‌پرست قائم مقام وزیر کشور در امور بین‌الملل و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اعلام اینکه «بیشترین میزان ورود زائران به داخل کشور از طریق مرز مهران صورت می‌گیرد» گفت: تا شامگاه دیروز ۱۳۰ هزار ۱۴۲ نفر معادل ۶۶ درصد از مرز مهران، ۴۰ هزار و ۹۱۸ نفر معادل ۲۱ درصد از مرز شلمچه و ۲۶ هزار و ۷۶ نفر معادل ۱۳ درصد از کل زائران از مرز چذابه به میهن بازگشتند.

وی افزود: دیروز ۳ هزار و۳۲۱ نفر، شامل ۹۸ نفر از مرز مهران ۱۹۹۸ نفر از مرز چذابه و ۱۲۲۵ نفر از مرز شلمچه عازم عراق شدند و در مجموع آمار زائران خروجی از کشور به ۱ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۰۴ نفر رسیده است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به وجود برخی مشکلات ترافیکی و سختی خروج خودروهای شخصی از توقفگاه‌ها بدلیل بارندگی‌های شدید دیروز گفت: فرمانداری دشت آزادگان با اختصاص چندین دستگاه تراکتور در حال کمک به صاحبان این خودرو‌ها برای خروج از توقفگاه‌هاست و در مرزهای سه گانه وسایط نقلیه عمومی برای انتقال زائران به داخل کشور موجود است.

قائم مقام وزیر کشور در امور بین الملل و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به افزایش حجم ورود زائران به داخل کشور اظهار داشت: ماموران پلیس راهور به ویژه در محورهای مواصلاتی در مهران و سطح استان ایلام با هدایت خودرو‌ها سعی در کاهش بار ترافیکی این منطقه را دارند و موکب‌های مستقر در این مناطق همچنان به خدمت‌رسانی در زمینه تامین غذا و محل اسکان موقت زائران ادامه می‌دهند.

بابک دین‌پرست زائران اربعین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر