کد خبر: 327009 A

در دیدار روانچی با وزیر تجارت خارجی اکوادور مطرح شد:

ایلنا: معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه در سفر به اکوادور با آتولیستا وزیر تجارت خارجی اکوادور دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات که معاونان وزارت تجارت نیز حضور داشتند، دو طرف ضمن غنیمت شمردن فرصت لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، بر همکاری هر چه بیشتر در همه زمینه‌های ممکن، از جمله تجارت مستقیم کالا تاکید کردند.

مجید تخت‌روانچی در این دیدار گفت: به دنبال توافق و اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها می‌توان به تعمیق روابط و بسترسازی برای روابط در همه زمینه‌های ممکن پرداخت.

وی افزود: انتظار می‌رود با برگزاری کمیسیون مشترک در آینده نزدیک راه برای گسترش روابط دو کشور در همه عرصه‌ها هموار و ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری به شکوفایی برسد.

آئولیستا نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر تخت روانچی به اکوادور گفت: لغو تحریم‌ها علیه ایران خبر بسیار خوبی است و خوشحال شدم که موانع تجارت مستقیم دو کشور برطرف خواهند شد. اگرچه در زمان تحریم نیز ما خود را در کنار ایران می‌دیدیم.

 وی در ادامه اظهار داشت: معتقدم آینده روشنی در روابط دو طرف وجود خواهد داشت و می‌توانیم برای حضور بازرگانان دو طرف در کشورهای خود برای تجارت برنامه ریزی کنیم.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در ادامه به مزیت‌های منطقه‌ای ایران اشاره و خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و دارا بودن بنادر فعال در جنوب کشور، کالاهای اکوادوری را با هزینه کمتر به کشورهای منطقه که محصور در خشکی هستند مانند افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی انتقال دهد.

تخت روانچی در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوان زمینه افزایش توریسم را بین دو کشور فراهم کرد.

مجید تخت‌روانچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر