کد خبر: 327059 A

معاون اجرایی ارتش اعلام کرد:

ایلنا: معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برپایی دو بیمارستان صحرایی مجهز ۵۰ تخت خوابی در پایانه‌های مرزی مهران و چذابه به منظور خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ محمودی از برپایی دو بیمارستان صحرایی مجهز ۵۰ تخت خوابی در پایانه‌های مرزی مهران و چذابه به منظور خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) خبر داد و گفت: ارتش برای امداد رسانی به زائرین اربعین تا پایان صفر آمادگی دارد.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با ایام اربعین سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدلله الحسین (ع) با تشکیل قرارگاه اربعین و همکاری و هماهنگی با دیگر نهادهای مرتبط در راستای خدمت رسانی به زائرین، به تقویت همکاری خود با سایر ارگان‌ها پرداخت.

معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه «علاوه بر پایانه‌های مرزی مهران و چذابه در مرز شلمچه نیز اقدام به برپایی فوریت‌های پزشکی امدادی نموده‌ایم»، اظهار داشت: تاکنون بیش از هزار نفر از زائرینی که نیاز به کمک امدادی و درمانی داشتند با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان‌های صحرایی ارتش تحت مداوا قرار گرفتند.

امیر سرتیپ محمودی در ادامه با تشریح دیگر اقدامات ارتش در خصوص خدمات رسانی به زائرین گفت: با توجه به این‌که اغلب پادگان‌های ارتش در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه در مسیر زائرین قرار دارند؛ لذا فرماندهان و مسئولین حاضر در این مراکز با برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر زائرین از آنان پذیرایی و در صورت نیاز شرایط اسکان آنان را نیز فراهم می‌کنند.

رئیس قرارگاه اربعین ارتش با بیان اینکه «بحث امداد و خدمات‌رسانی ارتش به زائرین تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت»، تصریح کرد: ارتش نیز همانند دیگر سازمان‌ها به منظور تسهیل در برگشت زائرین ده‌ها دستگاه اتوبوس پیش‌بینی کرده که زائرین عزیر را تا نزدیک‌ترین شهرهای مرزی خواهند رساند و در این راستا نیز سرویس‌های بهداشتی، حمام صحرایی و ایستگاه‌های پذیرایی نیز پیش‌بینی شده است.

وی در پایان گفت: هوانیروز ارتش هم با اختصاص تیم‌های بالگردی، آماده خدمت‌رسانی به زائرین اشت.

امیر سرتیپ محمودی معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر