کد خبر: 327221 A

تخت روانچی در دیدار معاون وزیر بازرگانی کلمبیا:

ایلنا: معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با معاون وزیر بازرگانی کلمبیا دیدار و توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد گفت‌وگو قرار داد.

به گزارش ایلنا، مجید تخت روانچی که در آخرین مرحله از سفر خود به منطقه آمریکای لاتین به کشور کلمبیا سفر کرده است در دیدار با خانم «ماریانا ساراستی مونتانیا» اظهار داشت: نبود شناخت دقیق از توانمندی و ظرفیت‌های اقتصادی و صنتعی دو کشور موجب شده است تا روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به اندازه کافی رشد نکند.

وی تصریح کرد: در ایران هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی علاقه‌مندند تا با تمام کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه کلمبیا همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، انرژی، علمی و فناوری گسترش دهد. تبادل هیات‌های بازرگانی در سطوح مختلف نقش موثری در تقویت و گسترش روابط خواهد داشت. ما معتقدیم دو کشور از ظرفیت‌های خوبی برای رفع نیازهای متقابل برخوردارند.

در ادامه این دیدار ماریانا ساراستی مونتانیا معاون وزیر بازرگانی کلمبیا ضمن ابراز خشنودی از سفر معاون وزیر خارجه ایران به کلمبیا اظهار داشت: در مورد عدم شناخت از ظرفیت‌های یکدیگر با شما کاملا هم عقیده‌ام. کلمبیا دوره جدیدی را از ورود به بازارهای جهانی تجربه می‌کند و علاقه‌مندیم از ظرفیت‌های صادراتی خود استفاده کنیم. علاقه‌مندیم تا از طریق برگزای نشست‌های کار‌شناسی حوزه‌ها و بخش‌های همکاری را تعیین و موانع موجود را از پیش رو برداریم.

مجید تخت روانچی روز جمعه به وقت محلی در نشستی با حضور تعدادی از صاحبان صنایع و فعالان بخش اقتصادی کلمبیا شرکت و شرایط جدید اقتصادی کشورمان و فرصت‌های ناشی از برداشتن تحریم‌های بین المللی علیه ایران را تشریح کرد.

مجید تخت روانچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر