کد خبر: 327428 A

حق‌شناس:

ایلنا: یک عضو حزب اعتماد ملی درخصوص قرائت نامه دوم رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان اروپا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخن گفت.

به گزارش ایلنا٬ محمدجواد حق‌شناس با اشاره به خطر جهانگیر شدن تروریسم، اظهار کرد: علاوه بر مناطقی که بصورت سنتی درگیر تروریسم بودند، امروز حتی نیویورک، پاریس و لندن هم در امان نیستند و می‌طلبد که تمامی کشورهای جهان از طریق توان و موقعیت سازمان ملل متحد و شورای امنیت برای ریشه کن کردن این پدیده ظرفیت‌های خود را بکار گیرند.

این عضو حزب اعتماد ملی افزود: پرچمی که تروریست‌ها در بالای سر خود برافراشته‌اند به دو شعار اصلی اسلام یعنی لا اله الی الله و محمد رسول‌الله منقش شده و دنیا نگران است که تروریسم با چنین ادعایی به یکی از محل‌های اصلی مناقشه تبدیل شود.

این کار‌شناس مسائل سیاسی یادآور شد: ایران بیش از ۳۵ سال با عنوان جمهوری اسلامی، منادی اسلام سیاسی در جهان و دنیای اسلام بوده و هست و نامه رهبری انقلاب بعنوان عالی‌ترین مقام سیاسی و معنوی کشور، ایران را بعنوان یکی از کشورهای پیشگام در مبارزه با تروریسم معرفی می‌کند.

حق‌شناس ابراز امیدواری کرد: با توجه به جایگاهی که کشورمان در مبارزه با تروریسم پیدا کرده، دنیا باید از نگاه تبعیض آمیز به این ماجرا دست بردارد و بداند همه اقدامات تروریستی از یک جنس هستند و تبعیضی میان قربانیان ترور و مبارزه با تروریسم را از دستور کار خارج کند.

وی افزود: ظرفیت نامه رهبری می‌تواند روندی را دنبال کند تا مجامع بین المللی به این موضوع بپردازند و دانشگاهی مثل الازهر یا دانشگاه‌ها بین المللی از جمله آکسفورد می‌توانند کرسی‌هایی را به این موضوع اختصاص دهند و اسلام‌شناسان بنام نیز این مسئله را مطرح کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید این پیام را به دنیا برسانیم که برخی جوانان با نگاه‌های غلط به دام تروریست‌ها می‌افتند و تصور می‌کنند با پیوستن به این گروه‌ها، دِین خود را به پیامبر-ص- و اسلام ادا می‌کنند؛ درحالیکه پیامبر-ص- برای ترویج اسلام هیچگاه دست به خشونت نزدند.

حق شناس که با رادیو گفت‌و‌گو می‌کرد٬ در پایان خاطرنشان کرد: یکی از وظایف وهابیت که ریشه در پول‌های نفتی شیوخ کشورهای خلیج فارس دارد، تربیت طلابی بود که بعد از اِشغال افغانستان در دوران جنگ سرد، منجر شد طالبان ایجاد شود ولی نهایتا از درون طالبان، تفکر افراطی منطقه را آلوده کرد و بعد از آن القاعده از درون این گروه و امروز داعش بعنوان نسل سوم متولد شد.

محمدجواد حق شناس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر