کد خبر: 331880 A

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت گفت: بحث نظارت استصوابی که به صراحت در قانون مورد تاکید قرار گرفته باید مورد توجه قرار بگیرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا با اشاره به مزایا و معایب استفاده دو منظوره از هیات اجرایی و نظارت برای هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: ادغام دو هیات نظارت و اجرایی انتخابات و به‌کارگیری این هیات‌ها برای برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، از این نظر که در زمان و نیروی انسانی صرفه‌جویی می‌شود، اتفاق مثبتی است و از این منظر می‌توان از این اقدام استقبال کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس اضافه کرد: با این وجود، انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری دو موضوع کاملاً متفاوت است و هیات‌های اجرایی و نظارت باید خبرگی لازم برای مدیریت این دو مسئله را داشته‌ باشند.

نماینده مردم رشت ادامه داد: به هر حال هر کدام از این دو انتخابات، در جای خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و مسئله این است که واگذاری چنین موضوع‌های مهمی به یک گروه کارگروه خاص، منجر به بروز مشکلات نشود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت اضافه کرد: نکته‌ای که باید در نظر داشته باشیم این است که باتوجه به حجم بالای کارهای اجرایی و نظارتی دو انتخابات، مبادا ادغام این دو هیات منجر به کاهش دقت‌نظر اعضای این هیات‌ها شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در پایان تصریح کرد: نکته دیگری که همواره بر آن تاکید داشته‌ایم، لزوم رعایت و اقتدا به قانون است و در این میان بحث نظارت استصوابی که به صراحت در قانون مورد تاکید قرار گرفته نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی سخنگوی رفراکسیون رهروان ولایت درمجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر