کد خبر: 332344 A

الویری پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس:

ایلنا: مرتضی الویری فعال سیاسی اصلاح‌طلب برای حضور در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در فرمانداری تهران٬ مرتضی الویری از فعالان اصلاح‌طلب برای حضور در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد

وی در جمع خبرنگاران در خصوص دلایل شرکت خود در انتخابات گفت: من وابسته به اصلاح طلبان هستم و اگر تائید صلاحیت شدم و در لیست واحد اصلاح طلبان قرار گرفتم به فعالیت انتخاباتی خودم ادامه می‌دهم اما اگر غیر از این شد از دیگر کاندیداهای اصلاح‌طلب حمایت خواهم کرد.

شهردار پیشین تهران گفت: قانون همه چیز است و در حکومت مردمسالار٬ الفبای دموکراسی٬ قانون پایه‌ همه چیز است.

الویری در مورد سابقه خود اظهار داشت: من شهردار بوده‌ام و هم در دوران نمایندگی مجلس٬ رییس کمیسیون برنامه بودجه بودم؛ همچنین در دوره‌ای نیز در اسپانیا سفیر بوده‌ام٬ لذا تصور می‌کنم این تجربیات برای فعالیت‌های تقنینی می‌تواند مفید باشد.

وی از مصاحبه با دوربین صداوسیما خودداری کرد و در پاسخ به خبرنگاران دلیل این کار خود را نگاه جانبدارانه و غرض‌ورزی این سازمان نسبت اصلاح‌طلبان دانست.

مرتضی الویری همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ در خصوص مهم‌ترین برنامه‌های اقتصادی اصلاح‌طلبان در مجلس آینده گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت و کسری بودجه و معطل ماندن بیشتر طرح‌های عمرانی در مجلس آینده٬ اولویت باید براساس تعامل با دولت و تنظیم بودجه براساس واقعیت‌ها باشد.

وی افزود: در بحث اقتصاد کلان نیز مجلس باید به صورت جدی‌تر و تاثیرگذار‌تر وارد عمل شود و دولت را در پسابرجام یاری کند.

این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد: هدف من نیز برای کاندیدا شدن حضور در کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه مجلس است تا بتوانم با کمک دیگر همکاران دولت را در این برهه حساس یاری کنم.

مرتضی الویری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر