کد خبر: 332447 A

رییس جمهور در دیدار نخبگان شهر ری:

ایلنا: رییس‌ جمهوری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای حل مشکلات شهرری در بخش‌های مختلف، بر عزم، تلاش و کمک همه دستگاه‌ها برای شکوفایی و آبادانی این منطقه مهم در تهران، ‌تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نشستی با برگزیدگان شهرری، مردم این منطقه تهران را انسان‌هایی پرتلاش، انقلابی و ایثارگر، برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا این سفر بتواند گامی خوب در راستای رفع مشکلات و خدمت بهتر به مردم این منطقه باشد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به تلاش‌ها و دوستی نزدیک با آیت‌الله ری‌شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، در راستای تبلیغ و خدمت به دین خدا و خاندان رسالت، رونمایی از مجموعه هفت جلدی سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) که حاصل تلاش پژوهشگران در دانشگاه قرآن و حدیث است را اقدامی بسیار بااهمیت خواند و گفت: از پایه‌های وحدت و اتحاد در جهان اسلام، قرآن، حدیث و سنت پیامبر اسلام (ص) است.

روحانی گفت: فهم کتاب آسمانی قرآن مجید حائز اهمیت است و همانطور که راه و سیره پیامبر اسلام (ص) در هدایت و یافتن مسیر زندگی، الگویی برای بشر است، این سیره می‌تواند در دنیای امروز، از لحاظ سیاسی هم مورد توجه قرار گیرد.

رییس‌ جمهوری افزود: سیره پیامبر (ص) بهترین نور و چراغ هدایت برای بشریت امروز است و باید از آن الگو بگیریم.

روحانی با اشاره به قدمت تاریخی و فرهنگی شهر ری و حضور شماری زیادی از بزرگان مذهبی در این منطقه و نیز حرم مطهر حرم عبدالعظیم (ع) در شهر ری، گفت: شهرری با وجود دارا بودن مراکز مهم صنعتی و کشاورزی مشکلات مهمی دارد که یکی از آن‌ها مسأله آب است که با افتتاح تصفیه‌خانه سد ماملو بخش مهمی از این مشکلات در این منطقه رفع خواهد شد.

روحانی با اشاره به وضعیت نابسامان زیست محیطی در شهرری و اینکه در دولت به وزرا و مسئولان مربوط دستور پیگیری و رسیدگی برای رفع مشکلات در این منطقه داده شده است، گفت: اگر محیط زیست و مشکلات آب و فاضلاب این منطقه حل و فصل شود، ‌می‌توان از زمین‌های حاصلخیز این منطقه، استفاده‌های بیشتر و بهتری کرد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه ۴۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های این منطقه در نظر گرفته شده است، بر عزم دولت برای حل مشکلات شهر ری در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان، تأکید کرد و گفت: دولت به قول‌ها و وعده‌های خود عمل می‌کند.

روحانی همچنین وجود مجلس قوی در کشور را موجب کمک‌های بهتر به دولت در راستای حل مشکلات مردم دانست و گفت: دولت و مجلس باید برای حل و فصل مسایل و مشکلات کشور در کنار هم باشند و امیدواریم با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و تلاش آحاد ملت ایران بتوانیم به خوبی به مردم خدمت کرده و مشکلات را حل و فصل کنیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر حضور گسترده مردم در راستای برگزاری انتخاباتی شکوه‌مند در کشور تأکید کرد.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری از مجموعه کتاب ۷ جلدی سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) رونمایی شد.

همچنین آیت‌الله ری‌شهری در سخنانی به بیان مشکلات و مسایل شهر ری پرداخت و خواستار اقدامات دولت برای حل و فصل مشکلات شد.

حسن روحانی سفر روحانی به شهر ری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر