کد خبر: 332575 A

ولایتی در جمع خبرنگاران

ایلنا: رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: آنچه دشمنان را ناراحت و دوستان را خوشحال می‌کند کثرت مشارکت بی‌مانند مردم در پای صندوق‌های انتخابات است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با فعالان فرهنگی عراق با تاکید بر اهمیت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، گفت: هر کس کاندیدای مجلس می‌شود، باید فکر ملی داشته باشد. آمادگی را ایجاد کند تا در مجلس تلاش‌های لازم برای تصویب مصوبات مفید جهت ایجاد آینده روشن برای کشور تصویب شود.

او با بیان این‌که رقابت‌های گروهی نباید منافع ملی را تحت الشعاع قرار دهد، خاطرنشان کرد: آنچه مدنظر تمام کاندیداهاست صرف‌نظر از اینکه با کدام سلیقه سیاسی گرایش دارند، این است که برای خدمت به کشور و ملت و نظام جمهوری اسلامی آماده شوند و وارد مجلس شورای اسلامی و خبرگان شوند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع ادامه داد: کسانی که توسط شورای نگهبان صلاحیت علمی و تقوایی آن‌ها تایید می‌شود به مردم معرفی می‌شوند و مردم نیز انتخاب اصلح می‌کنند. مجلس خبرگان از ارکان مهم نظام است و اختلاف سلیقه‌ها هم باید در جهت مسائل راهبردی جمهوری اسلامی ایران باشد.

ولایتی تصریح کرد: آنچه دشمنان را ناراحت و دوستان را خوشحال می‌کند کثرت مشارکت بی‌مانند مردم در پای صندوق‌های انتخابات است.

او همچنین با اشاره به آخرین وضعیت ائتلاف اصولگرایان گفت: کسانی که وفادار به نظام جمهوری اسلامی هستند با یکدیگر ائتلاف می‌کنند اگر این امر ملاک باشد تمام کسانی که وفادار به جمهوری اسلامی هستند، اصولگرا محسوب می‌شوند و تمام کسانی که به دنبال این هستند که اصلاحات را در کشور در جهت مسیر ترسیم‌شده رهبری دنبال کنند نیز اصلاح‌طلب هستند؛ اصولگرایان هم به این نتیجه رسیده‌اند که فهرستی واحد برای مجلس داشته باشند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع امروز در دیدار با فعالان فرهنگی عراق به صحبت‌های آن‌ها گوش کرده و گفت: از این پس تمام تحقیقات صورت گرفته در مرکز تحقیقات استراتژیک به عربی ترجمه شده و در اختیار فعالان فرهنگی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، اسد ترکی، دبیرکل موسسه صدرین عراق که در راس این هیات حضور داشت پیشنهاد تاسیس دو دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و محمد باقر صدر را مطرح کرد.

علی‌اکبر ولایتی ائتلاف اصولگرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر