کد خبر: 332807 A

عکس‌ها و حاشیه‌‌هایی از ستاد انتخابات

ایلنا: ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس دهم در روز پایانی هم حاشیه‌های زیادی داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ حجم حضور داوطلبان برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای بود که مسئولان وزارت کشور از حاضران درخواست می‌کرد علاوه بر کامل بودن مداراکشان به فرمانداری‌ها مراجعه کنند.

بررسی مدارک داوطلبان جلوی درب وزارت کشور
امروز که آخرین روز ثبت نام انتخابات است از ابتدای صبح صف های ثبت نامی تشکیل شد. برای همین جلوی درب وزارت کشور مدارک داوطلبان مورد بررسی قرار گرفت تا اگر مدارکشان کامل نیست زمان کاربران گرفته نشود.

6

وزرای احمدی نژاد روز آخر را هم برای ثبت نام از دست ندادند
علی رغم اینکه احمدی نژاد اعلام کرده بود برنامه ای برای انتخابات مجلس ندارد اما وزرا و اطرافیان وی در این روزها برای ثبت نام در انتخابات به وزارت کشور مراجعه کردند حمیدرضا حاجی بابایی و محمد سلیمانی از داوطلبانی بودند که در آخرین روز ثبت نام در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند.

انتخابات

انتخابات

دلیل تراکم ثبت‌نام‌ها در وزارت کشور
وزیر کشور هم در آخرین رو ثبت نام از کاندیداها ضمن بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد که بخشی از تراکم ثبت‌نام‌ها در وزارت کشور برای استقرار رسانه‌ها در ستاد انتخابات است که باعث می‌شود داوطلبان برای دیده شدن به این مکان مراجعه کنند.

انتخابات

ثبت نام همسران دوقلو در انتخابات
یکی از حواشی ثبت نام های امروز ، نام نویسی دو خواهر دو قلوی به همراه همسرانشان بود که آنها هم دو برادر دو قلو بوده و برای شرکت در انتخابات مجلس دهم ثبت نام کردند.

11

جوانی که با پای شکسته آمد
امروز همچنین جوانی با پای شکسته در ستاد انتخابات وزار کشور حاضر شد و از حوزه اراک برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام به ثبت نام کرد. وی می‌گفت که چندماه قبل فوتبال بازی کرده و پایش شکسته است.

همراهی عضو شورای شهر با یک کاندیدای اصلاح طلب
امروز محسن رهامی برای ثبت نام در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شد که او را رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتمادملی و فاطمه دانشور عضو شورای شهر  همراهی می کردند.

ثبت نام فرزندان آیت الله هاشمی
محسن و فاطمه هاشمی از دیگر داوطلبانی بودند امروز به همراه یکدیگر در ستاد انتخابات حاضر شدند و برای شرکت در انتخابات مجلس نام نویسی کردند. نکته قابل توجه اینکه عفت مرعشی همسر آیت الله هاشمی و مادر محسن و فاطمی هاشمی فرزندان خود را برای ثبت نام در وزارت کشور همراهی کرد.

خوشحالی فاطمه هاشمی از رد صلاحیتش
فاطمه هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت رد صلاحیتتان چه کار خواهید کرد، گفت: خوشحال هم می شویم.

انتقال داوطلبان حوزه تهران به فرمانداری
به دلیل ازدیاد جمعیت در ستاد انتخابات وزارت کشور به داوطلبان حوزه تهران گفته شد که در صورت تمایل می‌توانند از وسایل نقلیه‌ای که مقابل درب وزارت کشور برای انتقال آن‌ها به فرمانداری تهیه شده استفاده کنند و نام نویسی خود را برای سرعت بیشتر در فرمانداری تهران انجام دهند.

درگیری لفظی رویانیان با مسئولان حراست فرمانداری تهران
یک ساعت و نیم از بسته شدن دربهای فرمانداری تهران و پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات دوره دهم مجلس گذشته بود که محمد رویانیان خود را به فرمانداری تهران رساند که با ممانعت حراست فرمانداری روبرو شد.

همین مسئله کافی بود که سردار دلخور شود و با مسئولان حراست درگیری لفظی داشته باشد اما سرانجام با وساطت اطرافیان رویانیان، درگیری تمام شد اجازه ورود به رویانیان داده شد تا وی مراحل نام نویسی را انجام دهد. حوزه انتخابیه رویانیان آنگونه که خود وی در جمع خبرنگاران گفت هنوز مشخص نیست زیرا تصمیم نگرفته است.

رویانیان  3

وضعیت مبهم محمدرضا باهنر
تا ساعات پایانی ثبت نام انتخابات هیچ یک از خبرنگاران محمدرضا باهنر را در فرمانداری تهران یا وزارت کشور ندیده‌اند؛ بدین ترتیب کاربران شبکه های غیررسمی مجازی همچون تلگرام باهنر را غایب بزرگ انتخابات مجلس دوره دهم می‌خوانند. هرچند چندین بار پیام‌هایی به خبرنگاران رسید که باهنر لحظاتی دیگر در وزارت کشور حاضر می‌شود، هیچیک از پیام‌ها به حقیقت نپیوست تا همچنان وضعیت باهنر همچون فعالیت سیاسی وی رازآلود بماند.

اخبار تایید نشده در ستاد انتخابات حاکی از این بود که نماینده باهنر مراحل نام نویسی وی را انجام داده وتن‌ها کافی بوده خود وی در یکی از حوزه‌ها برای احراز هویت حضور یابد. بدین ترتیب هنوز خبری رسمی از چگونگی ثبت نام وی در دست نیست، شاید در یکی از حوزه‌های خلوت‌تر ثبت نام کرده باشد که البته این مسئله با حضور بیش از هزار خبرنگار در فرمانداری‌ها و وزارت کشور، کمی دور از ذهن است.

مجلس دهم روکورد ثبت نام مجلس ششم را زد
سرانجام با آمار ثبت نام ۱۱۷۶۴ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، پرونده نام نویسی بسته شد تا از فردا مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان آغاز شود. ثبت نا ۱۱۷۶۴ نفر تا کنون از همه ادوار بیشتر بوده است.، بدین ترتیب رکورد بالاترین ثبت نام که تا کنون در اختیار مجلس ششم بود، به مجلس دهم رسید.

 

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر