کد خبر: 332891 A

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران:

ایلنا: رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران گفت: بعد از اینکه ثبت‌نام امروز به پایان برسد کار بررسی صلاحیت داوطلبان از فردا به مدت ۱۰ روز آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در فرمانداری تهران٬ حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالوهاب میراشرفی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران در حاشیه بازدید از فرمانداری تهران اظهار داشت: پرونده ثبت‌نام داوطلبان از مجلس خبرگان بسته شده است و احراز صلاحیت نهایی در شورای نگهبان انجام خواهد شد.

وی افزود: بعد از اینکه ثبت‌نام امروز به پایان برسد کار بررسی صلاحیت داوطلبان از فردا به مدت ۱۰ روز آغاز می‌شود زمانی که بررسی صلاحیت‌ها به پایان رسید٬ فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه نظر خود را به داوطلبان به ویژه کسانی که صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفته طبق ماده ۵ قانون انتخابات به آن‌ها اعلام خواهد شد.

میراشرفی ادامه داد: طبق قانون این افراد ۴ روز فرصت دارند که شکایات خود را به هیات نظارت انتخابات استان تهران ارائه دهند و این هیات نیز ظرف یک ‌هفته نظر خود را از طریق فرمانداری‌ها به آن‌ها اعلام خواهد کرد.

وی گفت: در این مرحله نیز افرادی شکایت داشته باشند می‌توانند به شورای نگهبان مراجعه کنند و شکایت‌های خود را ثبت ‌کنند و این شورا پس از بررسی نهایی اسامی رابه فرمانداری‌ها ارائه خواهد کرد.

 رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان تهران در خصوص تعداد اعضای کمیته‌های نظارتی اظهار داشت: اعضای کمیته‌های نظارتی در استان ۵ نفر و در شهرستان‌ها ۳ نفر هستند البته افراد دیگری نیز به آن‌ها کمک خواهند کرد.

هیات نظارت بر انتخابات استان تهران عبدالوهاب میراشرفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر