کد خبر: 332929 A

آخرین آمار ثبت‌نام‌ها تا ساعت ۱۳؛

ایلنا: سخنگوی وزارت کشور از ثبت نام ۱۰۰۰۴ در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات٬ با بیان اینکه ۱۳۴۵ نفر هم از صبح امروز تاکنون اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند٬ گفت: تعداد داوطلبان ثبت‌نام شده در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰۰۰۴ نفر است.

وی با بیان اینکه فراوانی سن٬ بین ۴۶ تا ۵۰ بیشترین آمار برای داوطلبان ثبت‌ شده است٬ متذکر شد: از این رقم ۳۱ نفر بین سنین ۷۱ تا ۷۵ سال ثبت‌ شده‌اند.

امیری در مورد تحصیلات داوطلبان نیز اینگونه توضیح داد: ۶هزار و ۴۶۰ نفر فوق‌لیسنانس، هزارو ۵۰۱ نفر دکترا و ۴۹۵ نفر تحصیلات حوزوی دارند.

سخنگوی وزارت کشور همچنین به بحث انتخابات اقلیت‌های دینی اشاره کر و افزود: ۲۱ نفر تاکنون برای کسب کرسی‌های اقلیت‌های دینی و مذهبی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به روند افزایش ثبت‌نام داوطلبان گفت: از دوره اول تا ششم مجلس ثبت‌نام‌ها رشد داشته که در مجالس هفتم، هشتم و نهم این روند کاهش داشته است٬ اما برای مجلس دهم این روند دوباره افزایش پیدا کرد که آمار ۱۰هزار و ۴ نفر بیانگر همین مسئله است.

امیری در مورد مهلت ثبت‌نام داوطلبان برای انتخابات گفت: در استان‌ها زمان تعیین تا ساعت ۱۶:۳۰  است که با تشخیص استاندار و مجوز وزیر کشور این زمان قابل تمدید است همچنین در وزارت کشور تا ساعت ۱۲ شب (۲۴) مراحل ثبت‌نام انجام می‌شود و بعد از این ساعت سیستم به صورت خودکار هیچ ثبت‌نامی را نمی‌پذیرد.

حسینعلی امیری ستاد انتخابات وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر