کد خبر: 333244 A

وزیر دادگستری:

ایلنا: وزیر دادگستری گفت: جمهوری اسلامی ایران نمادی از وحدت و همگرایی مسلمانان در جهان اسلام است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در همایش «امین امت» در مشهد که با حضور علمای شیعه و سنی برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف پیروی از راه پیامبر اسلام (ص) که با تفکر و تعمق عجین شده و شریعتی که با گذشت، عفو، بزرگواری و اخلاق حسنه آمیخته شده، مبشر و مبلغ شریعت عالی محمدی(ص) است.

وی اظهار کرد: یکی از علل مشکلات ایجاد شده در منطقه تفرقه بین شیعه و سنی است؛ لذا وحدت بین مسلمانان از اهمیت فوق العاده برخوردار بوده و جامعه اسلامی به آن محتاج است.

وی گفت: امروز جامعه بشری نیازمند شناخت پیامبر اسلام (ص) است؛ پیامبری که برای رحمت، لطف، صفا و محبت از سوی خداوند فرستاده شده است.

پورمحمدی افزود: پیامبری که شاخص اصلی خلق و خوی نیکوست و برجستگی وی به اخلاق و منش خوب و تحمل و صبوری است.

* شناخت منش پیامبر اکرم(ص) نیاز امروز جامعه اسلامی است

وی با اشاره به لزوم وحدت بین امت اسلامی و مقابله با تفرقه و جدایی اظهار کرد: امروز جامعه اسلامی به شدت نیازمند معرفت و شناخت منش و رفتار پیامبر اکرم (ص) است.

وزیر دادگستری ادامه داد: امروز دین پیامبر اسلام (ص) در جهان با خشونت، اختلاف، درگیری، کشتار و آوارگی توام شده و بیشترین جنگ‌ها و خونریزی‌ها به نام اسلام و در سرزمین‌های اسلامی رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: در این میان ساحت پیامبر (ص) تضعیف و مورد خدشه و نقد قرار می‌گیرد و نسبت‌های ناروا و اهانت‌های بزرگ به قرآن و پیامبر (ص) نسبت می‌دهند و بدین طریق دشمنان از اختلاف‌ها و درگیری‌ها برای رسیدن به اهداف خود سوءاستفاده می کنند.

پورمحمدی گفت: در شرایطی که عده‌ای منحرف دیگر مسلمانان را تکفیر نموده و واجب القتل می‌دانند باید شاهد چنین وضعیتی در بلاد اسلامی باشیم.

وی افزود: بسیار ناخوشایند است که در آستانه سالروز میلاد پبامبر اکرم (ص) شاهد پرپر شدن پیروان وی و تفرقه بین مسلمانان باشیم؛ پیامبری که مبنای وحدت و توحید است، اینک در بین امت اسلامی مهجور مانده است.

وزیر دادگستری عدم هم‌اندیشی و همفکری بین علمای مسلمین را از علل تفرقه و جدایی در امت اسلامی عنوان کرد و گفت: این اختلاف‌ها و دشمنی‌ها فرهنگ جاهلیت و بربریت است و جامعه انسانی مورد نظر پیامبر اکرم (ص) با عطوفت، تفکر، محبت و تامل همراه است.

* وجود اختلاف بین مسلمانان موجب تقویت دشمن است

وی افزود: اولین کلام پیامبر (ص) این است که دست از اختلاف‌ها و نفاق بردارید؛ چرا که نفاق و اختلاف در بین مسلمانان، دشمنان اسلام را مسلط می‌کند.

وی اظهار کرد: دشمنان با سوء‌استفاده از اختلافات و ایجاد جنگ، خونریزی، درگیری و کشمکش، اکنون بهای نفت را به نازل ترین قیمت و کمتر از ۳۰ دلار رسانده‌اند.

پورمحمدی ادامه داد: اتحاد بین شیعه و سنی در ایران آثار و برکات فراوان داشته به طوری که امروز مردم کشور اعم از شیعه و سنی وضعیت مطلوبی از نظر تامین نیازهای زندگی، روابط اجتماعی، مشارکت سیاسی و فعالیت های فرهنگی دارند.

بر اساس این گزارش، همایش «امین امت» با حضور استاندار خراسان رضوی و بیش از ۵۰۰ نفر از علمای شیعه و سنی این استان به مناسبت هفته وحدت در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر