کد خبر: 333300 A

جابری انصاری در واکنش به بیانیه اتحادیه عرب:

ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از ادعاهای مطرح شده در بیانیه اخیر اتحادیه عرب درباره ایران گفت:‌ به رغم مواضع غیردوستانه برخی کشورها، به نقش سازنده خود در کاهش بحران‌ها و تنش‌ها از راه تعامل با همسایگان و جامعه جهانی ادامه خواهد داد.

به گزارش ایلنا، جابری انصاری در پاسخ به سوال خبرنگاران رسانه‌های گروهی درباره برخی ادعاهای بی پایه مطرح شده در بیانیه اخیر اتحادیه عرب در خصوص کشورمان، این ادعاها را مغرضانه و غیر سازنده و بی‌ارتباط با موضوع اجلاس وزرای خارجه این اتحادیه و نادرست خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با اکثر کشورهای عربی دارای روابط برادرانه و مبتنی بر منافع و احترام متقابل است، افزود: متاسفانه چند کشور که به عنوان متهمان اصلی حمایت از افراط گرایی و تروریسم از سوی ملت‌های منطقه و جامعه بین المللی مورد انتقاد قرار گرفته‌اند در تلاشند با فرافکنی و ادامه سیاست تهدیدانگاری جمهوری اسلامی ایران، توجه افکار عمومی جهان و ملت‌های عرب را از نقش خود در بی‌ثبات کردن اوضاع منطقه منحرف کنند.

وی ادامه داد: از دولت‌های منطقه انتظار می رود در شرایطی که انتفاضه سوم ملت فلسطین در جریان است با اهتمام هر چه بیشتر نسبت به مسائل اصلی منطقه به ویژه اشغال صهیونیستی و ضرورت احقاق حقوق ملت فلسطین و همچنین مقابله با تروریسم و افراط گرائی، زمینه‌های گسترش همکاری‌ها و روابط فعال منطقه‌ای بر اساس منافع مشترک ملت‌ها و دولت‌های منطقه را فراهم کنند.

جابری انصاری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران یک بازیگر فعال، مسئولیت پذیر و ثبات ساز در تحولات منطقه است و به رغم مواضع غیردوستانه و کینه توزانه برخی کشورها، به نقش سازنده خود در کاهش بحران‌ها و تنش ها از راه تعامل با همسایگان و جامعه جهانی ادامه خواهد داد.

جابری انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر