کد خبر: 334671 A

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور:

ایلنا: معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور گفت: مسیری که جمهوری‌خواهان درحال طی کردن آن هستند مسیر و گام خطرناکی است که هم برجام را و هم اعتماد، امنیت و ثبات را در عرصه بین‌الملل تهدید می‌کند.

به گزارش ایلنا، حمید ابوطالبی روز شنبه در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: در انتخابات٢٠١۶ آمریکا دو رویکرد درحوزه سیاست خارجی در برابر هم قرارمی گیرند: رویکرد جنگ افروزانه بوش و رویکرد سیاست ورزانه اوباما.

وی افزود: جمهوری خواهان و دموکرات‌ها باید نشان دهند که حاصل رویکرد‌هایشان، تقویت موقعیت جهانی و تامین امنیت ملی آمریکا است، یا تخریب وتضعیف آن‌ها.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: در این مبارزه سیاسی، دموکرات‌ها با مهم‌ترین دستاوردهای جاری خود به میدان افکارعمومی خواهند رفت و جمهوری‌خواهان نیز با میراث‌های خود.

ابوطالبی تصریح کرد: برجام یکی از مهم‌ترین دستاوردهای چالشی جاری سیاست‌ورزی دموکرات‌ها در آمریکاست؛ آن‌ها با این دستاورد به مبارزات انتخاباتی ٢٠١۶ خواهند رفت.

وی یادآور شد: در مقابل، جمهوری‌خواهان می‌کوشند تا اقداماتی را انجام داده و قوانینی تصویب کنند که در یک سال باقیمانده دولت اوباما، نقض برجام خود بخود صورت پذیرد تا با پیروزی احتمالی‌شان در دولت آینده، هم متهم به نقض برجام نشده، هم بر تعهد خود به لغو آن عمل کرده و هم دستاورد دموکرات‌ها را از بین برده باشند.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: لذا اگرچه برجام نقطه افتراق سیاست در آمریکا خواهد بود؛ اما جمهوری‌خواهان نزاع را در حوزه‌هایی چون تروریسم و موشک و... برای تاثیر بر آن شکل می‌دهند.

ابوطالبی تاکید کرد: برجام، تفاهم جهانی یک ساله و تا پایان دوره اوباما نیست؛ بلکه همانند تعهدات ایران موضوعی بلندمدت است. دموکرات‌ها و دولت مستعجل آمریکا هشیار باشند.

دموکرات حمید ابوطالبی برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر