کد خبر: 334740 A

سردار دهقان:

ایلنا: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دقت در اصابت، تخریب متناسب با هدف، بالا بردن توان انفجاری از برنامه‌های وزارت در حوزه موشکی است.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار  حسین دهقان در پایان جلسه با فرماندهان و مسئولان موشکی وزارت دفاع و نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: از زمان آغاز و در طول مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ همواره بر این تاکید داشتیم که هیچ موضوعی، جزء بحث هسته‌ای، مورد مذاکره نخواهد بود، مباحث دفاعی مربوط به امنیت کشور می‌باشد و پیرامون این موضوع رهبری، ملت و نظام، متناسب با شرایط، تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

سردار دهقان با بیان اینکه تا به امروز هیچگاه به کشورهای دیگر اجازه تصمیم گیری درباره امور داخلی و دفاعی کشورمان را نداده‌ایم و این نشان دهنده استقلال ملت ما است تصریح کرد: مذاکرات هسته‌ای بستری را برای کشورهای غربی ایجاد کرد که آنان نشان دهند که به دنبال توطئه، دسیسه و اقدامی علیه اهداف ملی ما نیستند ضمن اینکه ایران به عنوان یک کشور مستقل، عامل ثبات، پیشتاز در مبارزه حقیقی با جریان افراط و ترور است، اقدامات ایران تضمین کننده، تداوم بخش ثبات و امنیت در منطقه و کمک به امنیت جهانی است.

وزیر دفاع افزود: متاسفانه لابی صهیونیستی و جریان‌های افراط گرا در آمریکا با توجه به شرایط کنونی آن کشور و در آستانه انتخابات، درصدد کم اثر کردن برجام و توافقات به عمل آمده هستند اما ملت ما به تبعیت از رهبری و مجوز معظم له برای اجرایی کردن برجام و بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی بر مبانی و موازین حقوقی و قانونی خواهند ایستاد و اجازه دخالت به دیگران را نخواهند داد.

سردار دهقان تاکید کرد: امروز روز امتحان ۱+۵ است و لازمه اجرای برجام پایبندی طرف مقابل به تعهداتش است و اگر این کشور‌ها بر تعهدات خود پایبند نباشند و از ابزار‌های خود برای نقض برجام استفاده کنند، این مساله قطعاً عاملی برای توقف برجام و منجر به نقص آن نیز خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دنیا اقدامات خصمانه و ناجوانمردانه آمریکا و برخی کشور‌ها برای ایجاد مانع در اجرای برجام را محکوم می‌کند، افزود: ملت شریف ایران اقدامات و تلاش این کشور‌ها را به طور هوشمندانه رصد و دولت در راستای سیاست‌های امنیت ملی و بدون ملاحظه هرنوع اقدام لازمی را در بعد قانونی و عملی انجام خواهد داد و کشور ما عزم و اراده لازم را برای مقابله با زیاده خواهی‌های کشورهای غربی و آمریکا دارا است.

وزیر دفاع گفت: در نامه اخیر ریاست محترم جمهوری تاکید بر این است که ضمن اینکه توان دفاعی خود را مورد مذاکره و معامله نمی‌دانیم، بر اساس اهداف و منافع ملی خود تصمیم می‌گیریم و به میزان نیاز خود، قدرت دفاعی کشور را توسعه و گسترش می‌دهیم.

سردار دهقان با بیان اینکه در دو سال اخیر توان دفاعی جمهوری اسلامی چندین برابر شده است تصریح کرد: بر اساس نامه ریاست محترم جمهور، جلسات متعددی را با مسئولان عملیاتی، فرماندهان نیرو‌ها و مسئولان در حوزه‌های موشکی داشتیم و مقرر شد برنامه‌های مناسبی را در کوتاه‌ترین زمان برای بالا بردن توان و قابلیت دفاعی و بالا رفتن قدرت بازدارندگی موثر به رغم خواسته نظام سلطه که درصدد محدودیت نظامی جمهوری اسلامی است توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را توسعه می‌دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه درصدد بهینه سازی موشک‌های بالستیک در جهات مختلف هستیم افزود: دقت در اصابت، تخریب متناسب با هدف، بالا بردن توان انفجاری از برنامه‌های وزارت در حوزه موشکی است.

سردار دهقان گفت: برد موشک‌ها فعلاً در حد اعلام شده قبلی است و در صورتی که تهدیدات فرا‌تر از برد فعلی باشد، قادر هستیم با تکیه بر توان بالای فناورانه، انسانی و زیر ساخت‌های صنعت دفاعی هر نوع موشک با هر نوع ماموریتی را به جزء ماموریت‌های کشتار جمعی طراحی و تولید کنیم.

وزیر دفاع در پایان با بیان اینکه تحرک، قابلیت جابجایی سریع، روان سازی عملیاتی و ماندگاری، همواره در طراحی و تولید موشک‌ها مورد توجه بوده است افزود: موشک عماد نقطه آغازی در این زمینه بوده است و این روند با قدرت ادامه دارد.

اسلامی ایران سپر دفاع موشکی سردار دهقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر