کد خبر: 334805 A

جلسه شورای اقتصاد عصر امروز برگزار شد؛

ایلنا: معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست، بر برنامه‌ریزی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به عنوان یکی از راهکارهای قابل توجه در مقابله با آلودگی هوا تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز در جلسه شورای اقتصاد، اثرات مخرب آلودگی هوا در عرصه‌های مختلف به ویژه تاثیر نامطلوب آن بر سلامت مردم را یادآور شد و در عین حال از دستگاه‌های مربوطه خواست با رعایت الزامات قانونی و فنی شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه‌هایی که با انرژی‌های تجدید پذیر فعالیت می‌کنند فراهم آورند.

در جلسه امروز شورای اقتصاد که با حضور وزرای نفت، اقتصاد، راه و شهرسازی، نیرو و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار شد، درخواست برخی از دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.

در این جلسه موضوع افزایش تعرفه خدمات آب صنعتی خارج از تاسیسات شرکت‌های آب و فاضلاب و استفاده از تسهیلات خارجی (فاینانس)برای اجرای بسته طرح‌های هراز که از سوی وزارت نیرو طرح شده بود و همچنین درخواست احداث خط لوله گاز به نیروگاه کهنوج و احداث خط لوله گاز به نیروگاه ماهشهر و کارخانه فولاد شادگان که از سوی وزارت نفت مطرح شده بود به تصویب اعضا رسید.

اسحاق جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر