کد خبر: 334896 A

استانداری تهران:

ایلنا: استانداری تهران با انتشار اطلاعیه‌ای عنوان کرد: ‌بنا به درخواست تعدادی از تشکل‌ها و گروههای سیاسی، تجمعی اعتراض آمیز امروز (یکشنبه ۱۳ دی ماه )رأس ساعت ۱۵ در میدان فلسطین برپا خواهد شد که معترضین می‌توانند برای اعلام اعتراض خود در آن حضور به هم رسانند.

به گزارش ایلنا، متن این اطلاعیه به این شرح است:

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطاناً (اسراء۳۱)

شهادت مظلومانهٔ روحانی مجاهد و عالم مبارز، مرحوم آیت الله شهید نمر باقرالنمر ثلمه‌ای بزرگ و داغی جانکاه بر پیکرهٔ جهان اسلام و فرا‌تر از آن مصیبتی سوزناک بر آزادی خواهان عالم بود.

هرچند اقدامات ددمنشانه و سبعانهٔ حکومت آل سعود هر روز به شکلی امنیت و آرامش را در منطقه و جهان با چالشی جدی مواجه می‌نماید، امّا پر واضح است که اینگونه اقدامات، روح آزادی خواهی و بیداری اسلامی را گسترش داده و نهایتاً به اضمحلال تفکر سرکوبگرانهٔ مرتجعین منطقه خواهد انجامید.

در پی شهادت این عالم فرزانه و شجاع، گروهی از جوانان معترض که احساساتشان با این اقدام ننگین جریحه دار شده بود، شب گذشته در مقابل سفارت عربستان تجمعی غیرقانونی نمودند که منجر به ایجاد خسارت و آسیب به ساختمان سفارت و همچنین مجروحیت تعدادی از نیروهای انتظامی و در پی آن دستگیری تعدادی از معترضین شد.

استانداری تهران ضمن محکوم کردن این اقدام، هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک را تقبیح می‌نماید و اعلام می‌دارد هرگونه تجمع در مقابل سفارت عربستان غیرقانونی می‌باشد.

بنا به درخواست تعدادی از تشکل‌ها و گروههای سیاسی، تجمعی اعتراض آمیز امروز یکشنبه ۱۳/۱۰/۹۴ رأس ساعت ۱۵ در میدان فلسطین برپا خواهد شد که معترضین می‌توانند برای اعلام اعتراض خود در آن حضور به هم رسانند.

بدیهی است اقداماتی فرا‌تر از قانون و برخلاف روال‌های قانونی پذیرفته نخواهد بود.»

شیخ نمر اعدام شیخ نمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر