کد خبر: 335022 A

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به ایلنا:

ایلنا: سخنگوی دستگاه قضا گفت: امکان دارد فردی مرتکب اقدام مجرمانه‌ای نشده باشد٬ اما برای حضور در انتخابات تایید صلاحیت نشود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا٬ حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال ایلنا درخصوص آخرین وضعیت پرونده۱۷۰ نماینده‌ای که از سعید مرتضوی پول دریافت کردند و چگونگی ارسال استعلام قوه قضاییه به شورای نگهبان در مورد آنها و وضعیت تایید صلاحیت این افراد اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش از این به تفصیل درباره پرونده ۱۷۰ نماینده توضیح داده‌ام و از آنجا که اشاره گذرا از آن بر وضعیت کنونی موجب مخدوش شدن واقعیت‌ها درخصوص این پرونده می‌شود٬ فکر می‌کنم بهتر است به‌‌ همان صحبت‌های گذشته بسنده کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: با این وجود درباره بخش دوم این سوال و مسئله تایید صلاحیت‌ها باید بگویم این موضوع در حوزه اختیارات شورای نگهبان است.

محسنی اژه‌ای در پایان اعلام کرد: امکان دارد فردی مرتکب هیچ جرم یا اقدام مجرمانه‌ای نشده باشد٬ اما برای حضور در انتخابات از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشود و تصمیم‌گیری درخصوص احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات وظیفه شورای نگهبان است که با سازوکارهایی که در اختیار دارد در این‌باره تصمیم‌گیری می‌کند.

 

دستگاه قضایی غلامحسین محسنی اژه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر