کد خبر: 335127 A

با مجوز استانداری تهران؛

استانداری تهران برای تجمع عصر امروز معترضان نسبت به شهادت شیخ نمر در میدان فلسطین تهران هماهنگی لازم را به عمل آورده است.

به گزاش خبرنگار ایلنا، امروز در دومین روز از شهادت شیخ نمر روحانی برجسته عربستانی به دست آل‌سعود در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله ایران موج اعتراض شدت گرفت.

استانداری تهران در دومین روز از شهادت شیخ نمر٬ در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که معترضان از تجمع در مقابل سفارت عربستان خودداری کرده و برای اعلام انزجار خود از جنایات آل سعود، در میدان فلسطین تهران حضور یابند که به همین منظور عصر امروز این اعتراض در میدان فلسطین با حضور اقشار مردم و سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان برگزار شد.

خاطرنشان می‌شود اعتراض‌های بدون مجوز برخی گروه‌ها مقابل سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد در اولین روز از شهادت شیخ نمر به آتش کشیدن اماکن دیپلماتیک منتهی شد که در ادامه علیرغم تذکر مسئولان وزارت امور خارجه به منظور ادامه نیافتن این شیوه اعتراض، نیروی انتظامی با حضور مقابل سفارت کشور عربستان تعدادی از معترضان را شناسایی، بازداشت کرد که آنچنان که دادستان تهران اعلام کرد٬ تعداد بازداشتی‌ها با ۴۰ نفر رسیده است٬ همچنین معاون وزیر کشور از مجروح شدن سه مامور نیروی انتظامی خبر داد.

سخنگوی دستگاه قضا امروز ضمن ابراز همدردی با مسلمان در اعدام شیخ نمر٬ بروز این اعتراض‌ها بدین شکل را رد کرد و گفت: هر کاری که می‌خواهیم بکنیم٬ باید بر اساس قانون باشد این اقدام علیه سفارت عربستان خلاف قانون و مقرارت بود بر همین اساس تعدادی تحت تعقب قرار گرفتند و تعدادی شناسایی و مورد پیگیری هستند.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور نیز گفت: تا ساعت ۲۲ دیشب اتفاق خاصی رخ نداد و اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی بود، اما تعداد محدودی از افراد به ساختمان سفارت تعرض کردند و بلافاصله با دخالت پلیس با معترضان برخورد شد و حدود ۴۰ نفر از این افراد بازداشت و تعدادی نیز شناسایی شدند که با حکم مقام قضائی تحت تعقیب قرار دارند و تعدادی از مأموران نیروی انتظامی از جمله سه نفر از فرماندهان این نیرو نیز در این درگیری‌ها مجروح شدند.

همچنین عباس جعفری‌دولت آبادی دادستان تهران در این باره گفت: دستور قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر افراد در این زمینه صادر شده و پرونده مذکور نیز در دادسرای شهید مقدس تهران تحت رسیدگی است.

شیخ نمر اعدام شیخ نمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر