کد خبر: 335173 A

وکیل مطهری در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: وکیل علی مطهری از صدور حکم پرونده حمله کنندگان به نماینده مردم تهران خبر داد و گفت: برخی از این متهمان به دو ماه حبس و شلاق شده و برای دو تن از مدیران دانشگاه شیراز نیز حکم انفصال از خدمت صادر شده است.

مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: امروز حکم  پرونده حمله کنندگان به علی مطهری در ۸ صفحه به من ابلاغ شد.

وکیل مطهری ادامه داد: در بخشی از حکم آمده ۶ نفر از متهمان این پرونده به اتهام اخلال در نظم عمومی و توهین و همچنین تخریب عمومی به ۲ ماه حبس و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شده اند اما این حکم ۲ سال تعلیق دارد.

وی افزود: دو متهم دیگر به دلیل توهین به ۴ ماه و نیم حبس و ۳۷ ضربه شلاق محکوم شده اند که برای این دو متهم هم یک سال تعلیق حکم صادر شده است.

ترک همدانی همچنین گفت:  برای آن دانشجویی که مطهری را دعوت کرده بود به اتهام معاونت در استنکاف از دستورهای مقام های دولتی و از طریق دعوت و مهیا کردن مجلس سخنرانی برای مطهری به یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

به گفته وی دو نفر از مدیران دانشگاه شیراز نیز به  ۲ سال انفصال از خدمت محکوم شدند که یکی از آنها هم با ۲ سال تعلیق همراه است.

حمله به علی مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر